Nihat Hatipoğlu’na Kağıthane’de Yoğun İlgi

Kağıthane’de düzenlenen programda Hz. Muhammed’in hayatını anlatan ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği Hasbahçe Ramazan etkinlikleri kapsamında Kağıthanelilerle buluştu. Yoğun bir kalabalığa konuşan Hatipoğlu, yaklaşık 1 saat süren programda Peygamber Efendimizi anlattı.
İnsanlığın ancak peygamberimizin izinden gitmekle huzur bulacağını belirten Hatipoğlu, “O insanlığın önderi. Bu yüzden sadece O’nu örnek almalıyız. Bu dini güzel yaşamak, onu anlatmak yaşatmakla mümkün. Onun için ne olur çocuklarınıza peygamberimizi anlatın. Çünkü onu tanıyıp büyüyen çocuklar kıran döken çocuklar değil güzel ahlaklı çocuklar olacaklardır" dedi.
Sohbetinde Ramazan ayının ve namazın önemine dikkat çeken Hatipoğlu, “Hepimizin muhtaç olduğu şey Allah’a iman etmektir. Biz Müslümanlar için cami ve namaz çok önemlidir. Ramazan-ı Şerif ayı, birlik beraberlik ayıdır, kucaklaşma ayıdır. İslam sevgisiyle birbirimizi kucaklayalım. Bu kutsal ayda edindiğimiz güzel alışkanlıklarımızı Ramazan ayından sonra da devam ettirelim. Evlatlarınıza İslam’ın güzelliklerini öğretin” dedi.
Peygamberimiz ve sahabeler ile ilgili bilgiler veren Hatipoğlu, programın sonunda vatandaşlardan büyük alkış aldı. Program, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın Nihat Hatipoğlu’na çiçek takdim etmesinin ardından sona erdi.
BİZE ULAŞIN