Geleceğin Şeflerine Ülker Desteği

Geleceğin Şeflerine Ülker Desteği
Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün sponsorluğunu yürüten Ülker Eksper, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminden seçilen başarılı öğrencilerin zorunlu yaz dönemi stajlarını üstlendi.
Ev dışında yeme alışkanlıkları arttıkça, işletmelerin eğitimli profesyonel ihtiyacı da artıyor. Ev dışı tüketimin profesyonellerine hizmet veren Ülker Eksper, sektörün lideri olarak genç aşçıları yetiştirmek üzere farklı projelere destek oluyor. Bu kapsamda Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün sponsorluğunu yürüten Ülker Eksper, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminden seçilen başarılı öğrencilerin zorunlu yaz dönemi stajlarını üstlendi. Öğrenciler, yaz stajlarını Ülker Eksper eğitim mutfaklarında ve satış noktalarının mutfaklarında geçirerek deneyimlerini artıracak.
Türkiye’nin farklı illerinde restoran, otel, kafe gibi ev dışı tüketim noktalarında görev yaparak Ülker Eksper ürünlerini kullanan şeflerle birlikte profesyonel mutfaklarda deneyim kazanacak öğrencilere önümüzdeki dönemde Ülker Eksper’de çalışma olanakları da sunulacak.
Staj programı, farklı sınavlardan geçerek belirlenen ilk 5 öğrenci ile Haziran ayı itibariyle başladı. Geleceğin şeflerini yetiştirme hedefiyle pilot uygulamanın İstanbul’dan başladığı projenin önümüzdeki dönemlerde diğer üniversitelerin Gastronomi Bölümlerine de yayılması planlanıyor.
BİZE ULAŞIN