Beyoğlu’nun Sokakları 7/24 İlaçlanıyor

  • İstanbul
  • Perşembe 23.07.2015 12:38
Beyoğlu Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için özel araçlarla ilçenin tüm noktalarını dolaşarak ilaçlama yapıyor. Uzman ekipler tarafından yapılan ilaçlama çalışmaları, her gün günde iki kez gerçekleştiriliyor.
Beyoğlu Belediyesi, yaz sıcaklıklarının devam ettiği bu günlerde, halkın açık mekanlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve sineklerin verdiği rahatsızlıkları azaltmak için ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.  Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yaz aylarında yapılan ilaçlama çalışmaları sıcak günlerde ortaya çıkan sağlık problemlerinin de önüne geçiyor. Her gün yapılan ilaçlama ile ilçenin tüm bölgeleri dezenfekte ediliyor.
Gün içerisinde iki bölümden oluşan çalışmalarda, gündüz saatlerinde özel tulum giyilerek kullanılan pulvarizatör (sırt çantası) ile çöp konteyneri, kanalizasyon, rögar, parklar ve su birikintileri ilaçlanırken akşamları ise; araç üstü UDV (ultralav dansite) makinesi faaliyete geçerek sokakların ilaçlanması sağlanıyor.
Uzman ekipler tarafından hazırlanan ve Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı’ndan onaylı olan ilaçlar sıcak yaz aylarında oluşan mikropların, bakterilerin insana ve çevreye olan etkisi minimum seviyeye indiriyor.
Ayrıca Beyoğlu Belediyesi tarafından 444 0 160 numaralı telefonu arayan vatandaşlara özel ilaçlama hizmeti de veriliyor.
BİZE ULAŞIN