Vali Şahin’den Kurban Bayramı Mesajı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbulluların Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının içtenlikle idrak edilip yaşandığı müstesna günlerdir” dedi.
Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbulluların bayramını kutladı. Bayramın birleştirici unsur olduğuna dikkat çeken Vali Şahin, “?Kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının içtenlikle idrak edilip yaşandığı müstesna günlerdir bayramlar. Bu günlerde birbirimize elimizi uzatır, kucaklaşır ve gönül kapılarımızı açarız. Bizi insan ve millet haline getiren vefa, şefkat, merhamet gibi duygularımızın ve değerlerimizin en fazla farkına vardığımız zamanlar şüphesiz bayramlar ve özellikle de Kurban Bayramı’dır. Darda olan ve sıkıntıda kalan insanlarımıza Kurban Bayramı’nda sayısız dost ve kardeş eli uzanır. Onların dertleri ve yoksullukları giderilmeye çabalanır. Küsler barışıp kucaklaşır. Çocukların bayram sevinci elbette bir başkadır. Bayramlar çocukluğun en mutlu zamanlarıdır. Bu bakımdan bayramlar sosyal dayanışmamızın ve birliğimizin de temel taşlarıdır. Milli birlik ve bütünlüğümüzü yıkmayı hedef alan hain terör saldırılarının bugünlerde yeniden artarak asker ve polislerimizi şehit etmeye başlaması içimizi kanatmakta ve bayramda yüreğimizi yakmaktadır. Şehitlerimizin hatırasını milli onurumuza yaraşır biçimde göğsümüzde bir şeref madalyası gibi taşıyacağız. Bu millet hiçbir zorbalık ve şiddete ne geçmişte teslim olmuştur ne de bugün teslim olacak değildir” ifadelerini kullandı.
Mesajında şehitleri de anan Vali Şahin, “Mübarek Kurban Bayramı’nı şehitlerimizin ailelerine sarılıp onların maddi ve manevi sıkıntılarını gidereceğimiz büyük bir milli ve dini gün haline getirelim. Bayramın birleştirici ve kaynaştırıcı gücünü şehitlerimizin ailelerinin acılarını ve yaralarını daha fazla sarmak için kullanalım. Gazilerimizin bayramlarını kutlayarak onların yanında yer almaya, gazilerimizin ve ailelerinin sorun ve kederlerini paylaşıp yok etmeye özellikle önem verelim ve bildiğimiz, tanıdığımız bütün gazilerimize tek tek ulaşmayı görev bilelim. Bu vatan, bu millet, bu bayrak var oldukça şehitlerimizin ve gazilerimizin eşsiz fedakarlıkları şükranla anılacaktır” diye konuştu.
VALİ ŞAHİN’DEN TRAFİK VURGUSU
Vali Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Valiliğimiz, vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli hazırlığı yapmış ve her türlü tedbiri almıştır. Sizlerden kurumlarımızın aldığı kararlara ve görevlilerin ikazlarına uymanızı rica ediyorum. Kurban Bayramı nedeniyle seyahate çıkan vatandaşlarımızın trafikte azami dikkat içinde olmalarını, yorgun ve uykusuz araç kullanmamalarını, trafik kurallarına uyarak sevinç içinde yaşanması gereken bayramlarda ailelerine ve milletimize büyük acılar yaşatacak kazalara mahal vermemelerini rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum."

BİZE ULAŞIN