Atamalar

HEDEF ALLIANCE'DA ÖKTEM DEVRİ
Tayfun Öktem, Hedef Alliance Holding Genel Müdür, İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü mezunu olan Öktem, ABD Minnesota Üniversitesi'nde MBA yaptı. Harvard Business School'dan Stratejik Pazarlama Yönetimi sertifikası da alan Öktem, sekiz yıl Unilever bünyesinde İstanbul ve Prag'da, sekiz yıl Reckitt Benckiser'da ve beş yıl Ülker International'da ve üst düzey yöneticilik yaptı. Öktem son Ekol Lojistik'te CEO'luk yapıyordu.

ŞİŞECAM KİMYASALLARI ERGENE YÖNETECEK

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Kimyasallar Grup Başkanlığı görevine Burhan Ergene atandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ergene, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nde Uluslararası İşletmecilik sertifika programını tamamladı. 1990'da Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Camtaş Düzcam Pazarlama'da Yurtdışı Satış Temsilcisi olarak göreve başlayan Ergene, sırasıyla yurtdışı satış şefliği, pazarlama ve satış müdürlüğü, krom yurtdışı satış müdürlüğü ve krom satış grup müdürlüğü yaptı.

UTKUERİ GUY CARPENTER'DA

Marsh&McLennan Şirketler Grubu üyesi, risk ile reasürans (ikili sigorta) aracılık alanında hizmet veren Guy Carpenter'ın Türkiye Genel Müdürü Okan Utkueri oldu. Türk sigorta piyasasında 22 yılı aşkın tecrübesi bulunan Utkueri, Guy Carpenter'a katılmadan önce, yedi yıl Türkiye merkezli sigorta şirketi Eureko Sigorta'nın CEO'su olarak görev yaptı. Firmanın bölgedeki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak olan Utkueri Kıta Avrupası, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi'nden Sorumlu Genel Müdür Massimo Reina'ya bağlı çalışacak.

ABDİ İBRAHİM'DE ATAMA
Abdi İbrahim'in Yurtiçi Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcılığı görevine Halit Gündüz getirildi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan Gündüz, iş hayatına İndem'de satış ve uygulama mühendisi olarak başladı. Fako-Actavis'te kalite kontrol müdürü, API fabrika müdürü ve fabrika genel müdürü olarak görev alan Gündüz, Mustafa Nevzat&Amgen firmasında ise 2006 yılından bu yana API fabrika direktörlüğü, teknik operasyonlar direktörlüğü ve danışmanlık görevlerini üstlendi.
BİZE ULAŞIN