Atamalar

TAVROS'TA İŞ ARİF'TE
Tavros'un İş Geliştirme ve Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Kemal Arif atandı. 2007'de London School of Economics and Political Science lisans programından mezun olan Arif, Webster University St. Louis Missouri'de Liderlik ve Yönetim Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. Kariyerine 2008'de Londra'da Merill Lynch'te başlayan Arif, sırasıyla Hyde Park Hedge Fund ve Morgan Capital Partners'te çalıştı. 3 yıl Doyen Group of Companies'da çeşitli sektörlerde görev yapan Arif, Tavros'a 2014'te katıldı.

SABANCI'YA YENİ İK DİREKTÖRÜ
Sabancı Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Meggy Güven Halfon atandı. Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever'e bağlı olarak görev yapacak olan Halfon, topluluğun insan kaynakları uygulamalarından sorumlu olacak. Meggy Güven Halfon, 1989'da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. İş hayatına Ernst&Young'da denetçi olarak başladı. Bank Indosuez Eurotürk, Manajans-J. Walter Thompson'da çeşitli görevlerde bulundu.

HERBALIFE'DA YÖNETİCİ İHRACI
Herbalıfe Türkiye Genel Müdürü Ozan Özsavaşcı, Afrika ve Türkiye'den Sorumlu Kıdemli Direktör oldu. 1993'te Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Özsavaşçı, 1997'de 3M'de Satış Süpervizörü olarak başladığı kariyerini, satış-pazarlama müdürlüğü ve direktörlüğü görevleriyle sürdürdü. 3M'deki 12 yıllık tecrübesi ardından Betasan'da Genel Müdür olan Özsavaşcı, Herbalife ailesine 2010'da genel müdür olarak katıldı. Şirketin stratejik pazarı olan Herbalife Türkiye, bu atamayla bölgesel yönetim merkezi oldu.

AVANTGARDE'A İKİ ATAMA
Avantgarde Collection'da iki atama birden gerçekleşti. Avantgarde Collection Taksim Square'a Nehir Kaplan, Avantgarde Collection Taksim'e ise Onur Yazıcı otel müdürü olarak atandı. İzmir Ege Üniversitesi mezunu olan Yazıcı, kariyerine Point Otel'de ön büro görevlisi olarak başladı. Turizm kariyerine Ritz Carlton'un ön büro departmanında adım atan Kaplan ise Sofa Hotel, Crowne Plaza İstanbul Asia, Grand Hyatt Muscat'da rezervasyon ve satışta görev yaptı. Kaplan son olarak IHG firmasındaydı.
BİZE ULAŞIN