Atamalar

Atamalar
Aktif Bank'a yeni genel müdür
Galip Tözge, Ocak 2015 tarihi itibariyle Aktif Bank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlüğü görevine atandı. Marmara Üniversitesi İktisat mezunu Tözge, Missouri Üniversitesi'nde İş İdaresi alanında yüksek lisans yaptı. Kariyerine, 1993'te Citibank'ta başlayan Tözge, 2002'de Akbank bünyesine katıldı. Tözge, genel müdür yardımcılığı görevinin yanı sıra, Ak Portföy Yönetimi ve Ak Yatırım Menkul Değerler'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev aldı.

Bosch, Young'a emanet

Temmuz 2011'den bu yana Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve Bosch Türkiye Temsilcisi olarak görev yapan Steven Young Ocak 2015 itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olarak atandı. İstanbul'da bulunan Bosch Türkiye merkez ofisinden yönetilecek olan bölgede, Türkiye'nin yanı sıra, aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Afganistan, Bahreyn, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Pakistan, Suudi Arabistan ve Katar'ın da olduğu 16 ülke bulunuyor. Eğitimini Avusturalya'da tamamlayan Young, 1995'te Mannesman Rexroth Türkiye Genel Müdürü olarak Türkiye'ye geldi.

EY'de ilk global atama

Denetim ve danışmanlık firması EY Türkiye'nin Kurumsal Finansman Bölümü Ortağı ve Özel Sermaye Fonları Sektör Lideri Demet Özdemir, EMEIA (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Afrika) Stratejik Büyüyen Pazarlar Liderliği'ne getirildi. Özdemir, EY Türkiye'de, EMEIA bünyesinde global rol üstlenen ilk Türk oldu. ODTÜ İşletme Yönetimi mezunu Özdemir, London School of Economics'ten Uluslararası Muhasebe ve Finans yüksek lisans derecesine sahip.

Leo PR'da Ergin dönemi

Leo Burnett çatısı altında iletişim danışmanlığı hizmeti veren Leo PR'ın Genel Müdürü Karolin Ergin oldu. MSLGROUP'un Türkiye Ofisi olan Leo PR'da kariyerine başlayan Ergin, halkla ilişkiler ve işletme eğitimini Anadolu Üniversitesi'nde aldı. Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamlayan Ergin, 2004-2007 yılları arasında Polat Turizm Grubu'nda Pazarlama İletişimi Müdürü olarak görev yaptı. Ergin, son olarak Yeşil Holding'in Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nü yürütüyordu.

Praktiker'e iletişim müdürü

Türkiye'de yeniden yapılanan Praktiker Türkiye'nin Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Zozan Avcı getirildi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Avcı, Akşam ve Dünya gazetelerinde muhabir olarak görev yaptı. Ardından Zarakol İletişim, Effect Halkla İlişkiler, Ogilvy PR'da çeşitli görevlerde bulundu. Avcı, son olarak Amazon İletişim'de direktör olarak görev yapıyordu.

AİFD'den sanofI'ye transfer

Hande Göksoy, Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Göksoy, aynı üniversitenin Stratejik Yönetim Programı'nı tamamladı. Göksoy, haziran 2011'den bu yana Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)'de aktif görev alıyordu.
BİZE ULAŞIN