Atamalar

SARAL, YILDIZ HOLDİNG'DE
Yıldız Holding, Türkiye Pazarlama Başkanlığı'na Lale Saral Develioğlu'nu getirdi. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olan Develioğlu, 1991 yılında Rensselear Polytechnic Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaptı. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Unilever'de Marka Müdürü olarak başlayan Develioğlu, Turkcell'de yöneticilik yaptı. Develioğlu, geçtiğimiz yıl Yıldız Holding şirketlerinden Kerevitaş'a Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

AKADEMİDEN YÖNETİCİLİĞE
Orkun Gül, AVON Türkiye'nin Satış Direktörlüğü pozisyonuna terfi etti. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Gül, kariyerine aynı yıl Procter & Gamble Türkiye'de başladı. AVON'a 2010 yılında Global Satış Akademisi Programı dahilinde katılan Gül, 4 yıl boyunca Türkiye Satış departmanının her kademesinde görev aldı.

PRONET'E PAZARLAMA DİREKTÖRÜ
Burçin Baysak, Pronet'in yeni Pazarlama Direktörü oldu. Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümünden mezun olan Burçin Baysak, kariyerine 2003 yılında V&S Absolut Spirits firmasında başladı. Ardından Diageo ve Ülker'de görev alan Baysak, 2014 yılına kadar Yıldız Holding'de Pazarlama Direktörü Vekili olarak çalıştı.

AMGEN'İN İK 'SI İÇÖREN'E EMANET
Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç Sanayii'nin İK Direktörlüğü'ne Gonca İçören atandı. ODTÜ Uluslararası İlişkiler mezunu İçören, yüksek lisansını Cranfield Üniversitesi'nde Uluslararası İK Yönetimi alanında tamamladı. İş hayatına PriceWaterhouseCoopers'ta (pwc) başlayan İçören, Pfizer/Pharmacia ve Actavis'te çalıştı. Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç'ta Türkiye yönetim ekibinin bir üyesi olarak göreve başlayan Gonca İçören, iki ilaç devinin bölgesel yapılanmasında kilit rol oynayacak.

TİKAD'A İLETİŞİMCİ KOORDİNATÖR
Türkiye'deki tüm kırtasiyecileri temsil eden Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TİKAD) Reha Tartıcı'yı Genel Koordinatör olarak göreve getirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Tartıcı, medya sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra İstanbul Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Okan Üniversitesi'nde iletişim üzerine dersler verdi.

PİRELLİ'YE TİCARET DİREKTÖRÜ
Türk Pirelli'de Aşkın Bedük'ten boşalan Ticaret Direktörlüğü görevine Livio Magni getirildi. 2000 yılında Milano Üniversitesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü'nden mezun olan Livio Magni, Pirelli kariyerine 2008 yılında İtalya pazarında Ürün Müdürü olarak başladı. Livio Magni, 2013 - 2014 yılları arasında da Pirelli İspanya Satış Direktörü görevini yürütmesinin ardından 2015 Ocak ayı itibariyle Türk Pirelli Lastikleri Ticarek Direktörlüğü görevine atandı.
BİZE ULAŞIN