Atamalar

Atamalar
Türk Pirelli'ye İK Direktörü

Turan Barış Arpacı, İK Direktörü olarak Türk Pirelli'de göreve başladı. Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olan daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde İK ve Kariyer Danışmanlığı mastırı yapan Arpacı, iş hayatına Unicon Danışmanlık'ta başladı. Arpacı daha sonra MAN Türkiye, Mahle Motor, Votorantim Çimento'da çalıştı.

FujItsu Türkiye'de Bahadır dönemi

FujItsu Türkiye Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır oldu. İTÜ Matematik Mühendisliği mezunu Bahadır, Fujitsu'ya katılmadan önce IBM'de GBS Vodafone MEA Bölgesi Müdürü olarak görev yapıyordu. Bahadır, IBM, Cisco ve Gantek gibi sektörün öne çıkan bilişim ve telekomünikasyon firmalarında üst düzey yöneticilik yaptı.

Ak-Kim Kimya'ya Ar-Ge Direktörü

Akkök Holding'e bağlı Ak-Kim Kimya'nın yeni Ar-Ge Direktörü Dr. Bernhard Müller oldu. Almanya'daki Eberhard Karls Üniversitesi, Kimya Bölümünden mastır ve doktora derecelerini alan Müller, aynı zamanda WHU Vallendar Koblenz Üniversitesi Teknik Pazarlama Mühendisliği mezunu. İş hayatına Henkel'de başlayan Müller, Cognis ve BASF'de üst düzey yöneticilik aptı.

AstraZeneca'ya Direktör

AstraZeneca, 2013'ten bu yana bünyesinde Ruhsatlandırma Müdürü olarak çalışan Elif Keçecioğlu'nu, Ruhsatlandırma & Pazar Erişim Direktörü olarak atadı. Marmara Üniversitesi Eczacılık'tan mezun olan ardından Yıldız Teknik Üniversitesi, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlayan Keçecioğlu, 2003 yılında ilaç sektöründe kariyerine başladı. Keçecioğlu, 2013 yılında AstraZeneca'da göreve başladı.

BNP ParIb as CardIf'e Direktör

BNP Paribas Cardif, HSBC'de uzun yıllar görev yapan Yağız Oral'ı Fon ve Nakit Yönetimi Direktörü olarak transfer etti. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği mezunu Oral, Boğaziçi Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans yüksek lisansı yaptı. 2006 yılında Alternatif Bank'ta iş hayatına başlayan Oral, Denizbank ve HSBC'de çalıştı.

Özer, Coface Türkiye Genel Müdürü

Coface Türkiye Operasyon Direktörü Emre Özer, Coface Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atandı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu Özer, Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü'nde çalıştı. 2007 yılında Coface Türkiye'ye katılan Özer, 2009 yıından beri Mali İşler ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyordu.

CEVA Bir Türk'e emanet

CEVA Global, Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika'da İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Turhan Özen'i Sağlık Sektöründen Sorumlu Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı olarak atadı. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Özen, CEVA Global'in yıllık 300 milyon dolarlık sağlık sektörü lojistiğini yönetecek.
BİZE ULAŞIN