Atamalar

Atamalar

  • İşte İnsan
  • Pazar 26.07.2015
Çırağan'a pazarlama direktörü
Zeynep Öden Ağagil, Çırağan Palace Kempinski Satış ve Pazarlama Direktörü oldu. Ankara Üniversitesi İşletme mezunu Ağagil, açılışında yer aldığı The Ritz-Carlton, İstanbul'da turizme adım attı. İTÜ Turizm Tasarımı ve Yönetimi yüksek lisansını tamamlayan Ağagil, 2013'te Raffles İstanbul'un açılış ekibine katıldı. Ağagil, Çırağan'ın yönetim kurulunda da yer alacak.

Anadolu Bilişim'e genel müdür
Anadolu Bilişim'de 2014'ten beri Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörlüğü'nü sürdüren Yakup Kadri Ünal, genel müdür olarak atandı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu Ünal, Marmara Üniversitesi'nde İngilizce işletme yüksek lisansını tamamladı. Pamukbank, Tanı İletişim ve Koç.Net'te çalışan Ünal, şirkete 2012'de katıldı.

MövenpIck'Te atabek dönemi
MövenpIck Hotel İstanbul'un Genel Müdürü Bozkurt Atabek oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu Atabek, Phaselis Princess Kemer, Savannah Marriott Riverfront, Richmond Marriott West, Evansville Airport Marriott, Melville Marriott Long Island, Marriott Long Island, Saddle Brook Marriott, Hilton Crystal City ve Avalon Fort Greene'de görev aldı.

Borusan'a genel m. Yardımcısı
Savaş Yaşar, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Yaşar, 1992 yılında Efes Pilsen ile çalışma hayatına atıldı. Ardından 17 yıl boyunca DHL Worldwide Express'de görev alan Yaşar, Aralık 2014 itibarıyla Borusan Lojistik ailesine katıldı.

Omsan'a Satınalma Direktörü
Omsan Lojistik Satınalma ve Tedarikçi Geliştirme Direktörlüğü'ne Oğuzhan Aygün atandı. ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu Aygün, Türkiye'nin en büyük tedarikçi ekosistemlerinden birinde satınalma ve tedarikçilerden sorumlu olacak.

TelecIty'de görev değişimi
TelecItyGroup'ta Teknoloji Direktörü görevine Rıdvan Aysel getirilirken, Murat Kılınç ise TelecityGroup Türkiye veri merkezi operasyonlarından sorumlu olacak. Rıdvan Aysel, İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve aynı dalda yüksek linsans derecesine sahip. Kılınç ise ODTÜ Telekomünikasyon Mühendisliği mezunu.

Ffıat'ta yeniden yapılanma
Okan Baş, Tofaş'ta yeni kurulan "356 Proje ve İş Geliştirme Direktörlüğü" görevine atandı. "Fiat Marka Direktörlüğü" görevine ise Tofaş'ta son olarak Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörü olarak görev yapan Altan Aytaç getirildi. Okan Baş Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği'nde eğitim alırken, Altan Aytaç ise Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu.
BİZE ULAŞIN