PVC şerit perdeler işletmelerin işini kolaylaştırıyor

Günümüzde birçok sektörde ve işyerlerinde iş makinelerinin kullanımı, ağır ve yüksek türde olanların da kullanımının yaygın olduğu yerlerde geçişlerin kolay ve güvenli olması özelliklerini karşılamak üzere PVC şerit perde üretim ve kullanımları artırıyor

Bölme işlevi görerek kapı olarak kullanılan PVC perdeler zaman kazandırmakta ve klasik türdeki kapı türündeki elemanların kullanımının gerektirdiği tesisat ve eleman ihtiyaçlarını önlemektedir. Bu şekilde zaman tasarrufu sağlanmakta, kaliteli ve güvenli geçişler sağlanmaktadır. Her türlü hava koşullarına karşı dayanıklıdırlar. PVC yapısı gereği maksimum koruma sağlayarak özellikle yangına karşı hassasiyet göstermezler. Alev alma veya alevi yayma özellikleri olmayıp alev alma noktaları çok yüksektir. Bu şekilde işyerinde oluşabilecek herhangi bir aksi durumun yayılmasını önlemekte ve güvenli bir ortam sağlamaktadır.

PVC şerit perdeleri bakteri gibi zararlı mikroorganizmaların oluşumunu önlemesi sebebi ile gıda ve sağlık sektörlerinde bulunan işyerlerinde de kullanılmaktadır. Güneş ışığının geçirgenliği sağlayarak yeterli aydınlatmayı sağlamaktadır. Gün ışığını geçirirken aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarını emme özelliğine sahiptir. Üretimlerinde güneş ışığının perde üzerinde oluşturacağı çatlama, sararma gibi etkilerini önleyecek özelliklere sahiptir. Temizlik ve bakımı da oldukça kolaydır. Temizlenmesi esnasında kuru bez ve kimyasal içerikli malzemelerin kullanımından kaçınılarak su ve sabun kullanımı ile gerçekleştirilebilir. Kolay temizlenebilir ve bakımlarının sık olmaması sebebi ile yüksek oranlarda tercih edilir ve iş akışını aksatmazlar.

PVC şerit kapıların montajı da oldukça kolaydır. Zaman kazandırmakla kalmayıp, günlük iş akşının düzenli olarak devam etmesini sağlarlar. Isı iletkenlikleri oldukça düşüktür ve ahşaptan bile daha azdır. Güvenilir, sağlıklı, pratik ve kaliteli kullanım olanakları sağlarlar. İhtiyaca yönelik olarak istenilen teknik özelliklerde ve renklerde üretimleri gerçekleştirilebilmektedir. Klasik geçiş yerlerinde kullanılan elamanlara nazaran daha az maliyetli olup daha ekonomiktir. Kullanımı fazladan teknik donanım ve tesisat gerektirmemektedir. Tüm bu özellikleri ile kullanım alanları çok geniş olup bazıları; personel giriş ve çıkışlarda, işyerleri bölmelerinde, kaynak bölmelerinde, soğuk depo kapılarında, mal yükleme ve boşaltma alanlarında, depo gibi yerlerdedir. PVC şerit perdeleri ile dışarıdan gelecek olan haşere, toza ve özellikle rutubete karşı koruma sağlamaktadır.

Fabrika ve depo kapılarında Şeffaf pvc perdeler, endüstriyel mutfaklarda antibakteriyel pvc şerit perde, görüntü kirliğini önlenmesini istediğiniz yerlerde buzlu pvc perdeler, kaynak yapılan alanlarda kırmızı kaynak pvc şerit perde modelleri kullanılır.

Pvc şerit perde fiyatları alternatifi olan endüstriyel kapılara göre daha avantajlıdır. Bu sebeple daha fazla tercih edilir. Pvc perde fiyatları kullanılacak olan ürünün kalınlığına göre (2mm, 3mm), pvc levhanın 20cm, 30 cm olmasına ve alandaki ölçüye göre hesaplanmaktadır. 3mm kalınlığında ve 30 cm genişliğindeki pvc perdeler büyük ölçülerde tercih edilir.

YÜKSEK HIZLI PVC KAPI

Özellikle üretim yapılan işletmelerde sürekli giriş çıkış yapıldığı için PVC hızlı kapı bu konuda mantıklı bir tercihtir. Kapı özellik itibariyle PVC maddesinden imal edilmiş kolay bir mekanizma ile satışa sunulan ekonomik bir üründür. Üretim alanına giriş ve çıkışın çok yapıldığı fabrikalarda ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Her boyuta göre üretilen bu kapılar piyasada uygun fiyatlarla satılmaktadır. İşletmelerde mali yönden daha çok tercih edilen PVC kapılar kurulum açısından zahmetsizdir. Ekonomik olması özelliği de işletmelerin tercih etmesini konusunda etkili bir faktördür. Zaman açısından oldukça avantaj sağlayan bu kapılar hızlı giriş çıkışın yapılması gereken işyerleri için idealdir. Özellikle forklift kullanan işletmeler bu kapılardan daha çok tercih eder.

İşletmeler Yüksek hızlı PVC kapı tercih ederken tasarımlarına da kendileri karar verirler. Kapıda yer alan pencere özelliği özellikle çalışanların motivasyonunu da olumlu yönde etkiler. Sürekli kapalı bir alanda çalışmak ruhsal yönden çalışanın performansını etkiler. Bu da işverenlerin düşünmesi gereken ayrıntıdır. Kapının belirli kısımlarına pencere şeklinde tasarlanan bu kapılar çalışma ortamının aydınlık olması için mantıklıdır. Bunun dışında alt ve üst kısımları renkli orta kısmı şeffaf olan kapılar da alternatifler arasındadır. Hava koşullarından kesinlikle etkilenmeyen bu kapılar uzun kullanım imkânı da sağlar. Hem uzun kullanım hem de ekonomik olması sebebiyle işletmelerin alternatif kapı tercihleri arasında ilk sırada yer alır.

Herhangi bir olumsuzluğun olacağı varsayılarak rayından çıkabilen kapılardır. PVC hızlı kapı hızlı çarpmalarda kesinlikle etkilenmeyen ve deforme olmayan özelliklere sahiptir. Forklift ile gelen çalışan hızını alamayıp PVC kapıya çarpsa dahi çalışan da kapı da zarar görmez. Ortaya rayından çıkan bir kapı zamandan hiç bir şey kaybetmeyip zarar görmeyen bir çalışan çıkar. Rayından çıkan hızlı kapı manuel müdahale ile tekrar rayına oturur. Özellik itibariyle hassas olan bu kapılar giriş ve çıkışlarda kendiliğinden açılıp kapanır. Saniyeler içerisinde kapanan bu kapı saniyeler içerisinde de açılır. Dış ortamın sesini çalışma ortamına, çalışma ortamının sesini de dış ortama iletmez. Güneş ışığından etkilenmediği için de uzun süre kullanılan bu kapılar fabrikaların giriş ve çıkışlarında daha çok tercih edilir.

BİZE ULAŞIN