10 ülke arasında

10 ülke arasında

HSBC Grubu’nun 159 ülkede yaptığı anketine göre Türkiye, dünya genelinde yabancı çalışanlara en iyi deneyimi sunan ilk 10 ülke arasında yer aldı. Türkiye Fransa’yı dahi geride bıraktı

HSBC Grubu'nun bu yıl 10'uncusunu gerçekleştirdiği 'Expat Explorer' anketine göre Türkiye dünya genelinde yabancı çalışanlara en iyi deneyimi sunan ilk 10 ülke arasında yer aldı. HSBC'nin 159 ülkeden 27 binin üzerinde yabancı çalışanın görüşünü alarak gerçekleştirdiği 'Expat Explorer' anketi, ülkelerin sunduğu olanakları finansal getiri, deneyim ve aile yaşamı bakımından inceliyor. Anketin sonuçlarına göre deneyim kategorisinde Türkiye, yaşam tarzı, kültürü, insanlarla iletişimin kolaylığı, konaklama ve sağlık hizmeti gibi konularda yabancı çalışanlara dünya genelinde en iyi deneyimi sunan ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

10 BASAMAK YÜKSELDİ
Yeni Zelanda, İspanya ve Portekiz'in sırasıyla en iyi deneyimi sunan ilk üç ülke olarak yer aldığı ankette Türkiye, geçtiğimiz yıla oranla 10 basamak yükselerek Kanada'nın ardından 8'inci sıraya yerleşti. Anketin sonuçlarına göre Singapur, yabancı çalışanlara sağladığı finansal getiri, deneyim ve aile yaşamı bakımından geçtiğimiz iki yılın ardından bu yıl da birinci sırada yer aldı. Singapur'daki yabancı çalışanların yüzde 83'ü ülkenin politik istikrarı ve 73'ise yerel ekonomisi ile ilgili güven duyduklarını belirtiyor. Bu ülkedeki yabancı çalışanların yüzde 64'ü ise yaşam kalitesinin memleketlerine göre daha yüksek olduğunu ve Singapur'da yaşamanın aileleri için iyi bir tecrübe olduğunu ifade ediyor.

FRANSA'YI GERİDE BIRAKTI
1. Yeni Zelanda 2. İspanya 3. Portekiz 4. Singapur 5. Avustralya 6. Norveç 7. Kanada 8. Türkiye 9. Fransa 10. Avusturya
BİZE ULAŞIN