Aliağa Belediyesi Çocuk Evi’nde Mezuniyet Coşkusu

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan ‘Aliağa Belediyesi Çocuk Evi’ öğrencilerinin yıl sonu etkinliği gerçekleştirildi.
Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen yıl sonu etkinliğinde, eğitim hayatlarının ilk diplomasını almak için kep ve cübbeleriyle sahneye çıkan 6 yaş grubu öğrencilerin heyecanına aileleri de ortak oldu. Ekinliğe ailelerin aynı sıra, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fahrettin Akış ve Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari işler Müdürü Burak Akçaoğlu katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan yıl sonu etkinliğinde öğrenciler, başta Hababam Sınıfı olmak üzere eski Türk filmlerinden hatırlanan nostaljik şarkıları eşliğinde dans ettiler. Etkinlik sonunda minik öğrenciler, diplomalarını Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt’un elinden aldı.
Aliağa Belediyesi Çocuk Evi Müdürü Şeyma Oyucu, 2014 / 2015 eğitim dönemini başarı ile tamamlamanın buruk sevincini yaşadıklarını belirterek, “Bütün bir yıl boyunca çocuklarımız büyük bir gayret ve özveriyle çalıştılar. 6 yaş grubunu okulumuzdan uğurlamanın hüznünü, diğer yaş gruplarıyla önümüzdeki yıl yeniden bir arada olmanın sevinciyle bir yılı tamamladık. Mezun olan öğrencilerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN