Aşka Olan Meylim Senin Yüzünden Adlı Oyun Aliağa’da Sahnelendi

Aşka Olan Meylim Senin Yüzünden Adlı Oyun Aliağa’da Sahnelendi
Tiyatrocu Kayra Şenocak’ın yazıp yönettiği, Hande Katipoğlu’nun, Fatoş Kabasakal’ın ve İrfan Kangı’nın rol aldığı iki perdelik romantik komedi Aliağa’da tiyatroseverler ile buluştu.
Aliağa Belediyesi Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Aliağa Açıkhava Tiyatrosunda sahne alan İstanbul Komedi Oyuncuları, ‘Aşka Olan Meylim Senin Yüzünden’ isimli komedi oyunu ile evlilik ilişkilerini sahneye taşıdı. Kadın ve erkek arasındaki çatışmanın yanı sıra evlilikteki güç dengelerinin mizahi bir dille anlatıldığı oyun, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. İzleyenleri kahkahaya boğan oyun, yeni evlenen çiftlerin evliliğe alışma sürecini komik ve eleştirel bir dille seyirciye aktarırken, kadının dünyasını, ruh durumunu, sevdiği adamla çatışmasını ironik bir dille seyirciye sundu. Gecenin sonunda sahneye çıkarak oyuncuları tek tek tebrik eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise, oyunculara Kyme Antik Kenti’ne ait sikkelerin tuğrası ile işlenmiş cam tabak hediye etti.
Bugüne kadar Aliağalı tiyatroseverlerin karşısına üç kez çıktığını belirten oyuncu İrfan Kangı, "Geçen yıl 2 oyunla Aliağalıların karşısına çıkma heyecanı yaşamıştım. ‘Hafta Sonu’nun Son Günü’ ve ‘Ayıp Ettik’ oyunlarını Aliağa’da sahnelemiştik. Bu senenin oyunu ‘Aşka Olan Meylim Senin Yüzünden’ ile Ramazan’nın ilk gününde tekrar Aliağa’da olmanın mutluluğunu yaşadık. Aliağa’da muhteşem bir seyirci var. Aliağa’da tiyatroya karşı bir alışkanlık başlamış. Ramazan ayı boyunca Aliağa’da tiyatro oyunları sahne alacak. Türkiye’de kıskanılacak bir durum. Aliağalılar bizi hep evimizde hissettirdiler. Ramazan’nın ilk günü olmasına rağmen çok iyi bir seyirci kitlesi vardı. Bizleri burada yalnız bırakmayanlara, bizlerle birlikte kahkaha atanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.
BİZE ULAŞIN