Yeni Foça Sahili Yenileniyor

Yeni Foça Sahili Yenileniyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeni Foça’da sahillerinde yaptığı çalışmalarla sahilleri modern bir görünüme kavuşturmayı hedefliyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeni Foça sahillerinde düzenleme çalışması başlattı. Yaklaşık bir buçuk kilometrelik sahil şeridinde yapılacak çalışmalarda, vatandaşların denize rahat girilebilmesi amacıyla çeşitli önlemler alacak. Ekipler, sahil güzergahında yol, tretuvar ve bisiklet yolunun yanı sıra, yürüyüş yoluna parkede döşeyecek. Büyükşehir ekibi, çalışmaları ise Temmuz sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Foça’da çok önemli ve ciddi yatırımlarının olduğuna değinen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Açıkçası Yeni Foça bana göre kabuk değiştiriyor. Altyapıda, kanalizasyon ve arırtma tesisi ile ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Üst yapıda ise, bir sahil düzenleme çalışmamız var. Tabi çalışmanın getirdiği gerekler, sıkıntı yaratabilir. Biz mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızın çok rahat bir şekilde bu sezonu geçirmelerini planladık ve öyle arzuluyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN