Seferihisar’da Evlenecek Çiftlere Gelinlik Ve Nişanlık Jesti

İzmir’de Seferihisar Belediyesi, evlenecek ve nişanlanacak çiftlere gelinlik ve nişan elbisesini ücretsiz olarak vereceklerini açıkladı.
Seferihisar Belediyesi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte evlenecek ve nişanlanacak çiftlere önemli bir müjde verdi. Belediyeye, bir firma tarafından bağışlanan gelinlik ve nişan elbiselerini yuva kurmaya hazırlanan ancak bütçe sıkıntısı yaşayan gençlere ücretsiz hediye edeceklerini açıkladı.
Evlenmek ve nişanlanmak isteyen çiftlerin en büyük sıkıntılarının maddiyat olduğunu ifade eden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Günümüz Türkiye koşullarını düşündüğümüzde bu sıkıntılar daha da ciddileşiyor. Nişanlık, gelinlik derken bu maliyetler binlerce lira daha artıyor. Durum böyle olunca, yardımlaşma ve dayanışma konusunda MPrenses Tekstil’in sahibi Mehmet Bilgin’le örnek bir çalışma içerisine girdik. Bize 75 gelinlik ve 15 nişanlık bağışladılar. Biz de birbirinden güzel bu kıyafetleri genç kızlarımıza ücretsiz olarak kullandıracağız. Özel bir depo hazırladık. Genç kızlarımız gelip kendileri seçecekler, kullandıktan sonra da geri getirecekler. MPrenses Tekstil’e çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki yeni yuva kuracak çiftlerimize ufak da olsa bir katkı sağlamış oluruz” dedi.
MPrenses Tekstil Tic. Ltd. Şti. İzmir Müdürü Behzat Akman ise, evlenecek çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyerek şu açıklamalarda bulundu:
"Sosyal sorumluluk projesi olarak hazırladığımız çalışmamızda, firma olarak farkındalık oluşturmak istedik. Seferihisar Belediyesi de çok yakından takip ettiğimiz bir belediye. Belediye Başkanı Tunç Soyer ve tüm çalışanlarını çok başarılı buluyor ve takip ediyoruz. Bu nedenle bu projemizi Seferihisar Belediyesi’yle birlikte yapmak istedik. Hediye ettiğimiz ürünlerin tamamı kaliteli ve hiç kullanılmamış. Ürünlerimizi kullanacak çiftlerimize hayırlı olmasını diliyorum ve ömür boyu mutluluklar diliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN