Tay Park Ailesi Büyüyor

Tay Park Ailesi Büyüyor
İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Tay Park’a her geçen gün yeni hayvanlar ekleniyor. 42 adet papağan ve süs kuşuyla kurulan kanatlı bölümü ise hayvanseverlerden yoğun ilgi gördü.
Karşıyaka Belediyesi’nin yemyeşil ortamı ve özel konseptiyle dikkat çeken tesisi Tay Park’taki hayvanların sayısı, yeni kurulan bölümler ve doğumlarla giderek artıyor. Vatandaşlara şehir merkezinde hayvanat bahçesi keyfi yaşatan tesiste, bu kez de 21 çift papağan ve süs kuşuyla kanatlı bölümü kuruldu. Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Kanarya Sevenler Derneği üyelerinin katkılarıyla oluşturulan bölümde, Hint Bülbülü, Golden Finch, Sultan Papağanı, Sevda Papağanı, Java İspinozu ve Çimen Paraket gibi sesleri ve renkleriyle büyük ilgi çeken kuşlar yer aldı. Kuşlar, doğal ortamlarına uygun olarak tasarlanan 5 ayrı alanda Tay Park’taki yaşamlarına başladı.
‘SÜRPRİZ’ SEVİNCİ
Öte yandan Tay Park’ta bir de doğum sevinci yaşandı. Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kontrolünde dünyaya gelen erkek tay ile birlikte tesisteki at sayısı 12’ye ulaştı. Doğumun ardından Tay Park’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sevimli taya ‘Sürpriz’ adını verdi.
Mavişehir’de bulunan Tay Park’ın çocuklara doğa ve hayvan sevgisi aşılamaya yönelik önemli bir misyon üstlendiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu olan Tay Park, ailelerin doğa ve can dostlarla iç içe, keyifli vakit geçirebilecekleri ender tesislerden biri. Apartmanlara sıkışan, yeşile hasret kalan çocuklarımız burada koşup oynayabiliyor, farklı hayvanları görüp sevebiliyor, atlara binebiliyor. Biz de özellikle çocuklarımızın daha fazla hayvan türüyle tanışması, hayvan sevgisi ve çevre bilinci kazanması için Tay Park’ı geliştirmeye devam ediyoruz. Doğal ortamda keyifli ve farklı bir gün geçirmek isteyen herkesi Tay Park’a bekliyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN