İzmir’de Pire Ve Sivrisinek Karantinası

İzmir’de Pire Ve Sivrisinek Karantinası
İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Dolaylar mahallesi, artan pire ve sivrisinekler nedeniyle karantinaya alındı.
Ödemiş ilçesinin Dolaylar mahallesi, son zamanlarda pire ve sivrisineklerin akınına uğradı. Paniğe kapılan vatandaşlar, durumu Ödemiş İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ödemiş Belediyesine bildirdi. Bunun üzerine bölgeye intikal eden ekipler, mahalleyi ilaçlama kararı aldı.
MAHALLENİN GİRİŞ ÇIKIŞLARI KAPATILDI
Ödemiş İlçesi Sağlık Müdürlüğü ve Ödemiş Belediyesi ekipleri, Dolaylar mahallesinin giriş çıkışlarını kapatarak bölgeyi karantinaya aldı. Dört ilaçlama ekibi, mahallede bir ilaçlama çalışması başlattı.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, mahallenin karantinaya alındığını belirterek "Ödemiş’in yeni mahallelerinden Dolaylar’da pire üremesi ile ilgili ihbar aldık. Mahalle muhtarımız belediyemize başvuru yaptı. Bunun üzerine Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz orada gerekli incelemeleri yaptı. İlçe Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Telliel onaylı rapor aldık. Bunun üzerine mahallemizde bugün saat 11.00 ile 18.00 arası karantina yapacağız. Mahallemize bu saatler arasında giriş çıkışları kapatacağız. Sağlık müdürlüğümüze ait ekipler gün boyu mahallemizde ilaçlama çalışması yapacak. Akşam saatlerinde bu problemi çözmüş olacağımıza inanıyorum. Kontrollerimiz sürecek. Ödemiş Belediyesi olarak bizim işimiz olmamasına rağmen şehrimizin her mahallesinde 4 ayrı ilaçlama ekibimizle birlikte uçkunlarla mücadelemizi sürdürüyoruz. 99 mahallemizde varız. Bu görev aslında Ödemiş Belediyesinin değil İzmir Büyükşehir Belediyesinin işidir. Yetişemedikleri için vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için biz de yapıyoruz."
Bölgede ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
BİZE ULAŞIN