Doğum Gününde Rekor Kırdı, Kupa Kazandırdı

Doğum Gününde Rekor Kırdı, Kupa Kazandırdı

  • İzmir
  • Salı 14.07.2015 13:38
Doğum gününde Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışında rekor kıran Ümit Ülkü, yeni yaşında takımına da kupa kazandırdı.
Kocaeli Kartepe’de yapılan Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ayağı 2 çıkış üzerinden gerçekleşti. Geçen yıl düzenlenen Kocaeli Kartepe Yarışında 2:59:06’lık dereceyle ‘en iyi zaman’ ödülünü kazanan Ümit Ülkü, bu yıl da Kartepe tırmanma parkurunun yeni rekoruna imza attı. Uluslararası yarışlarda da ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Ülkü Motorsport takımın kaptanı Ümit Ülkü, 2:59:06’lık en iyi dereceyi 2:53:04’e çekerek bu yılın yeni parkur rekorunu kırdı.
Bu yarışın Ülkü için ayrı bir önemi de vardı. Doğum gününde direksiyon salladığı yarıştan rekorla ayrılan tecrübeli pilot, yeni yaşında takımına bir kupa daha kazandırdı. Ülkü Motorsport takımının 4 kategoride 3 birincilik elde ettiği yarışta Ümit Ülkü Kategori 4’te birinci, Galip Atar Kategori 2’de birinci, Murat Altıntaş üçüncü, Kategori 3’te İsmet Toktaş birinci, Kategori 1’de Engin Apaydın ikinci oldu.
Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. Ayak yarışı, 15-16 Ağustos tarihlerinde Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından düzenlenecek.
BİZE ULAŞIN