Başkan Soylu Vatandaşlarla Bayramlaştı

Başkan Soylu Vatandaşlarla Bayramlaştı

  • İzmir
  • Cuma 17.07.2015 11:18
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, ilçe merkezinde vatandaşlarla bayramlaştı.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Ramazan Bayramı nedeniyle ilçesindeki sokakları tek tek dolaşarak vatandaşlarla bir araya geldi, bayramlarını kutladı. Bayram namazını Kasımpaşa Camii’nde kıldıktan sonra cemaatle bayramlaşan Soylu, daha sonra kahvehaneleri dolaşıp, vatandaşlar ve ilçe esnafıyla bayramlaştı.
“BAYRAM BİRLİK VE BERABERLİKTİR”
Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “Ramazan’ın coşkusunu ilçemizde 30 gün boyunca en güzel şekilde yaşadık. Kurduğumuz iftar sofralarında vatandaşlarımızla bir aradaydık. 30 gün boyunca yaşadığımız Ramazan coşkusunu bayram ile taçlandırıyoruz. Bayramlar birlik ve beraberliğin en güzel göstergesidir. Ramazan Bayramı’nın ilk gününde de vatandaşlarımızla birlikteyiz. Menderesli vatandaşlarımızın ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Allah nice bayramları birlikte kutlamayı nasip etsin” dedi.
DOĞU TÜRKİSTAN’I UNUTMADI
Doğu Türkistan’da yaşanan olaylara da değinen Başkan Soylu, “Bizler coşku içinde Ramazan Bayramı’nı kutlarken Doğu Türkistan’da zulüm yaşandığı yönündeki haberler ne yazık ki içimizi acıtıyor. İslam dünyası için en kutsal günlerinden birini yaşadığımız şu günlerde Müslüman kardeşlerimizin ölüm korkusuyla Ramazan Bayramı’nı karşılaması bizleri de derinden üzüyor. Umarım en kısa zamanda bu tür haberler son bulur” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN