Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Çocuklar Gönüllerince Eğlendi
Safranbolu Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebeti ile düzenlenen geleneksel çocuk şenliği Misak-ı Milli meydanında gerçekleşti.
Safranbolu belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl Misak-ı Milli Meydanında kurulan ve çocukların gönüllerince eğlendiği oyun köyü çocuk şenliği bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.
Saat 13.00’da başlayan eğlenceler çocuklar ve ailelerinin meydanı doldurması ve palyaçolar eşliğinde yapılan oyun ve yarışmalar ile devam etti.
Meydana kurulan, dev langırt, kayak gibi oyun alanlarını da hınca hınç dolduran çocuklara Safranbolu Belediyesi tarafından pamuk şekeri ve patlamış mısır ikramı yapılırken, Safranbolu Belediye başkanı Dr. Necdet Aksoy’da minikleri yalnız bırakmadı.
Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Aksoy, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Safranbolu’da çocuklarımızı eğlendirmek, bahar neşesini onlarla paylaşmak için her yıl oyun köyü kuruyoruz. Bu yıl da bütün çocuklarımız gönüllerince akşama kadar eğlenecekler. Safranbolu Misak-ı Milli Meydanı bu güne kadar yaşadığı en mutlu anlardan birisini bu gün yaşayacak. Kıymetli çocuklar hepinizi sevgi ile öpüyorum. Geleceğimizin aydınlığı sizlerin gözlerinde parlıyor. Yine geleceğimizin teminatı olan bu güzel çocuklarımızın sahibi olan anne ve babalar, hepiniz meydanımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.
Konuşmanın ardından çocuklarla ilgilenen Başkan Aksoy, daha sonra onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN