Muş TDP’den öğrencilere güvenlik eğitimi

Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekiplerince 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik okul çevresindeki asayiş olayları, trafik eğitimi ve yabancı şahıslara karşı ne yapmaları gerektiği hakkında bilgilendirme eğitim verildi.

Muş TDP’den öğrencilere güvenlik eğitimi

Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte eğitim gören öğrencilere yönelik güvenlik konulu eğitimler vermeye başladı. Vali Adil Yazar İlkokulu'nda eğitim gören 3 ve 4'ncü sınıf öğrencilerine konferans salonu ve bahçede Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uygulamalı olarak eğitim verildi. Uygulama hakkında gazetecilere bilgi veren Muş Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Eylül Selvi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı eğitim döneminin başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü çerçevesinde bir anlaşma imzalandığını söyledi.

Her hafta haftanın belirli günlerinde İlkokul ve Ortaokullara giderek Trafik Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü bünyesinde eğitim verdiklerini ifade eden Selvi, "Bu eğitim bünyesinde çocuklarımız okul ve çevresindeki asayiş olayları, trafik eğitimi, okulda karşıdan karşıya geçerken neler yapmaları gerektiği, servise inip binerken neler yapmaları gerektiği ve yabancı şahıslara karşı duyarlı olmalarıyla ilgili bilgi veriyoruz. Çocuklarımıza okul bahçesinde parkur kuruyoruz ve trafik eğitimi veriyoruz. Bunun sonucunda çocuklarımızın hepsi birer trafik dedektifi oluyor. Hepsine trafik dedektifi kartı veriyoruz. Sonrasında okul ve çevresinde yasadışı olaylara yönelik çocuklarımıza şeker vermek isteyen yabancı şahıslara yönelik 3 ve 4'üncü sınıflarımıza özellikle öncelikle trafik çizgi filmi izletiyoruz. Ondan sonra okul bahçesinde eğitim vererek çocuklarımızın ve özellikle ailelerinin daha bilinçli olmalarının sayesinde eğitim veriyoruz" dedi.

Yapılan sunum ve eğitimin ardından öğrencilere trafik dedektif kartları dağıtılarak toplu hatıra fotoğrafı çekilerek eğitim sona erdi.

BİZE ULAŞIN