Tunceli’de üst yapı çalışmaları

Tunceli’de Kureyşbaba Ocağı’nın bulunduğu Bostanlı köyünün yol bakım, onarım ve altyapı çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Tunceli’de üst yapı çalışmaları

Tunceli İl Özel İdaresi ekipleri tarafından Nazımiye ilçesinde bulunan ve yöre halkı tarafından oldukça büyük öneme sahip olan Kureyşbaba Ocağı'nın bulunduğu Bostanlı köyünün yol bakım, onarım ve altyapı çalışmaları tamamlandı.

Yapılan çalışmayla yol standartlarının yükseltildiğini söyleyen Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, "İnanç bağlamında bölgede önemli bir yere sahip olup özellikle yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği Kureyşbaba Ocağı'mızın bulunduğu Bostanlı köyündeki yol çalışmalarımız tamamlandı. Yolun dar olduğu ve kış aylarında kullanılamadığı yönünde vatandaşlarımızın şikayetleri vardı. Bizler de bu talepler doğrultusunda yaklaşık 5 kilometrelik yolun altyapı, bakım ve onarım çalışmalarını tamamladık. Yaptığımız bu çalışmalarla yolun standartlarını yükselterek vatandaşlarımızın inanç merkezlerine ulaşım konusunda sıkıntı yaşamasını engellemiş olduk" diye konuştu.
Yıldırım, yapılan çalışmaları da yerinde inceleyerek vatandaşlarla sohbet etti.

BİZE ULAŞIN