Vali Zorluoğlu, Kültür ve Turizm Müdürünü ziyaret etti

VanValisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, kurum ziyaretleri kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ'u ziyaret ederek, yapılan çalışmalar  hakkında bilgi aldı.

Vali Zorluoğlu, Kültür ve Turizm Müdürünü ziyaret etti

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Zorluoğlu ve beraberindeki Vali Yardımcısı Mehmet Parlak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aktuğ'u ziyaret etti. Vali Zorluoğlu,burada personellerle bir araya gelerek, yapılacak olan yeni projeler hakkında bilgi verdi.
Vali Zorluoğlu, Van'da turizmin canlanması için Valilik ve Belediye olarak kurumların yapacağı her türlü hizmet ve projeye destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Van Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ ise, kentteki turizmin canlanması yönünde bir takım projelerin olduğunu kaydederek," İlimizin turizmini canlandırması noktasında planlanan çeşitli proje ve festivallerin yanı sıra, Van Kalesi Çevre Düzenlemesi Projesi, Van Kedisi Kültür ve Sanat Projesi, Türkiye Geleneksel Çocuk Oyunları Festivali, Doğu Anadolu Geleneksel Oyunlar ve El Sanatları Festivali, Van Kalesi'nin ışıklandırılması gibi projelerimez var. Bu projelerimizl birlikte Van'ın turizmi canlanacak"dedi

Vali Zorluoğlu, ziyaretin ardından Van Müze Müdürlüğü ve Endüstri Meslek Lisesine ait taş binada incemelemelerde bulunup, kurum yetkililerinden bilgi aldı.

BİZE ULAŞIN