Vali Pehlivan'dan organ bağışı kampanyasına tam destek

Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş ile birlikte Organ ve Doku Bağışı haftası dolayısıyla Devlet Hastanesinde kurulan standı ziyaret etti.

Vali Pehlivan'dan organ bağışı kampanyasına tam destek

Vali Pehlivan, ilgililerden çalışmaları hakkında bilgiler alarak vatandaşları organ bağışında bulunmaya davet etti. Kendisinin de 6 yıl önce organlarını bağışladığını belirten Vali Pehlivan, "Organ nakli' vücutta görevini yapamayan bir organın yerine sağlam ve aynı görevi üslenecek bir organın nakledilmesi işlemidir. 18 Yaş ve üzeri akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışı yapabilir ve organ bağışı kartı sahibi olabilir. Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayat ihtiyacı olan birine bir yardım eli uzatmaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı organ naklinin caiz olduğunu bildirmiş ve organ bağışını, insanın insana yapabileceği en büyük yardım olarak tanımlanmıştır. Bizde bu vesileyle herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz." dedi.
Vali Pehlivan standı ziyaret eden vatandaşlarla bir müddet sohbet ederek ziyaretini sonlandırdı.

Vali Ali Hamza Pehlivan'a ziyaret ve incelemeleri sırasında Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Sağlık Müdürü İlker Hancı, Genel Sekreter Sebahattin Canmemiş, hastane yöneticileri, doktorlar ve diğer sağlık görevlileri eşlik etti.

BİZE ULAŞIN