Kaymakam Emre Çitci Gökçedoğan Köyü’nü ziyaret etti

Kargı Kaymakamı Emre Çiftci, Gökçedoğan Köyü’nde yanan ev ile ilgi incelemelerde bulundu.

Kaymakam Emre Çitci Gökçedoğan Köyü’nü ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde Kargı ilçesine bağlı Gökçedoğan Köyü'nde Sadık Yılmaza ait ev tamamen yanmış, yanan evde Fadime Yılmaz isimli bayan yanarak hayatını kaybetmişti. Kargı Kaymakamı Emre Çiftci, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı J. Teğ. Tayfun Köksal, İlçe Emniyet Amiri Komiser Y. Deniz Demirel ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileriyle birlikte Sadık Yılmaz'ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

'YANAN EV ELBİRLİĞİ İLE YENİDEN YAPILANACAK'

Tamamen yanan evinden geriye hiçbir şey kalmayan Sadık Yılmaz maddi zorluklarla da karşı karşıya kaldı. Resmi kurumlar ve vatandaşlar Yılmaz'ı yalnız bırakmadı. Kargı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nca 5 bin lira nakdi yardım yapıldı. Gökçedoğan Köyü halkı tarafından 10 bin lira yardım parası toplandı. İlçe esnaflarından bir kişi, Yılmaz'ın evinin kapıları ve mobilyasının tamamını karşılama sözü verdi. Bir hayır sever plastik pencerelerinin yapımı sözünü verdi. Kargı Belediye Başkanlığı yapılacak inşaat için iki kamyon kum yardımı yaptı.

Mağdur Sadık Yılmaz'a acil yardım yapılması yönünde Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne, Kargı Kaymakamlığı tarafından resmi yazı yazılarak yardım talebi iletildi.

Göreve yeni başlayan Kargı Kaymakamı Emre Çiftci ise görevinin üçüncü gününde Gökçedoğan Köyü'ne giderek Sadık Yılmaz'ı ziyaret etti. Yılmaz'a başsağlığı dileyen Kargı Kaymakamı Emre Çiftci olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü ifade etti. Devletin tüm imkanlarıyla Yılmaz'ın yanında olduğunu belirten Kaymakam Çiftci, ''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza, mağdur olan vatandaşımızın ev yapımı onarımı ve tadilatı için kullanılmak üzere nakdi yardım talebinde bulunulacak. Yangından zarar gören vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için devletimizin bütün imkanlarını kullanacağız'' dedi.

BİZE ULAŞIN