Niğde’de 200 engelli vatandaş bu projeden yararlanacak

TÜRKİYE Sakatlar Derneği Niğde Şubesi Sosyal Destek Programı çerçevesinde ‘Yarınımdan umutluyum, SODES’le daha mutluyum projesi başladı.

Niğde’de 200 engelli vatandaş bu projeden yararlanacak

Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi'nde projenin açılış töreni düzenlendi. Proje açılış törenine Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Harun Koca, engelliler ve davetliler katıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şube Başkanı Songül Çalışkan proje hakkında şu bilgileri verdi: "200 engellinin olduğu proje kapsamında yüzme sporu, tiyatro, satranç , iletişim ve bilinçlenme gibi sosyal ve sportif etkinliklerimizin yanı sıra, Konya ve Nevşehir gezilerinin düzenleneceğiz. Projenin finansman değeri 150 bin TL. 'Projemizin ortakları; İl Özel İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzdür. Projemiz 12 ay süreli olup, yararlanacak kişi sayısı 200 olarak hedeflenmiştir. Projemiz süre olarak sona erdikten sonra, gerek yeni hibe programlarından sağlayacağımız desteklerle ve gerekse ortak olduğumuz kamu kuruluşlarının katkılarıyla projemizin sürdürülmesi sağlanacaktır"' dedi.

BİZE ULAŞIN