Vali Varol önce yemek dağıttı, sonra deneyimlerini paylaştı

Amasya’da Kredili Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan üniversitelilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilere önce kendi elleriyle yemek dağıtan daha sonra sıraya geçip yemek alan Vali Osman Varol, kariyer planlaması hakkındaki deneyimlerini paylaştı.

Vali Varol önce yemek dağıttı, sonra deneyimlerini paylaştı

Amasya Valisi Osman Varol, Kredili Yurtlar Kurumu'nda (KYK) kalan öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek, kariyer planlaması hakkında deneyimlerini paylaştı. Ziyarette Vali Varol'a, Kredili Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Kadir Kılıç, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz, yurt çalışanları ve öğrenciler eşlik etti.

Kredili Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda kalan öğrencilerin akşam yemeğine katılan Amasya Valisi Osman Varol, öğrencilere yemek dağıttı. Daha sonra sıraya girip kendisine yemek aldı. Öğrencilerle yemekte yakından ilgilenen Vali Varol, öğrencilerin isteklerini dinledi. Ardından öğrencilerin el sanatları atölyesini gezerek yaptıkları el sanatlarını inceleyerek öğrencilerle sohbet etti. KYK İl Müdürü Kadir Kılıç, planladıkları ve devam etmekte olan kariyer günleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunup ziyaretinden dolayı Vali Varol'a teşekkür etti.

Amasya Valisi Osman Varol, "Hepimizin hayatla ilgili bir takım planları var ama bu planlar bazen yolunda gitmeyebilir, böyle durumlarla karşılaştığınızda bunun da sizin için ilerde güzel şeylere vesile olacağını unutmayın. Mezun olduktan sonra alanınız dışında işlerde de çalışabilirsiniz ama hangi işi yaparsanız yapın adaletli ve hakkaniyetli olun. Mesleğinizin ya da unvanınızın adı ne olursa olsun Millete hizmet edeceksiniz, önemli olan bu görevi layıkıyla yerine getirmektir. Her şeyden önemlisi, hepimizin bu Millete karşı bir borcu var, her zaman bu borcun bilincinde olun" dedi.

Etkinlik sonrası öğrencilerin sorularını cevaplandıran Amasya Valisi Osman Varol'a, Kredili Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Kadir Kılıç tarafından tablo hediye edildi. Ziyaret hatıra fotoğrafının çektirilmesinin ardından sona erdi.

BİZE ULAŞIN