Spor turizmine dev katkı

Samsun’da düzenlenen Salon Okçuluk Federasyon Kupası’nda 2 bin sporcuyu ağırlayan İlkadım Okçuluk Salonu, Samsun’un spor turizmine önemli katkı sağlıyor

Spor turizmine dev katkı
Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, 14-17 Aralık'ta İlkadım Okçuluk Salonu'nda gerçekleştirilen Salon Okçuluk Federasyon Kupası kapsamında Samsun'un yaklaşık 2 bin sporcu ve spor adamını ağırladığını söyledi. Karayılmaz, "Spor turizmi açısından Samsun'a büyük bir hareketlilik getiren organizasyon şehrimize ekonomik anlamda yaklaşık 1 milyon TL'lik bir kazanç bıraktı. Misafir ettiğimiz 2 bine yakın spor mensubunun müsabakalar boyunca ulaşımlarından, konaklamalarına, sosyal ve kültürel alanlara yaptıkları ziyaretlere kadar bütün etkinlikleri şehrimize önemli bir ekonomik hareketlilik kazandırdı" dedi.

BUZ SPORLARI SALONU
Hizmete giren Samsun Bowling Salonu'nun da günde 900'e yakın sporsevere hizmet verdiğini anlatan Karayılmaz, "Çevre illerden gelenler de var. Bu sayede spor turizmi canlanıyor. Önümüzdeki dönemde hizmete girecek olan Buz Sporları Salonu da uluslararası standartlarda yapıldığı için birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaparak, şehrimize spor turizmi açısından katkı sağlayacak bir değer olacak" diye konuştu.

GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ
Karayılmaz, "4. etabı gerçekleştirilen ve örnek proje ilan edilen 'Geleceğe kulaç atıyoruz' projesi kapsamında 40 bine yakın öğrenci temel yüzme eğitimi aldı. Proje olimpiyatlara giden yolda ülkemize umut ışığı oldu. Su sporları bünyesinde '1919 öğrenci ile yelken açıyoruz' projesi kapsamında da bin 919 öğrencimize temel yelken eğitimi veriledi. Yelken branşında ilimizde bir altyapı oluşturulması bakımından önemli bir adım oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN