Vali Ustaoğlu, özel harekâtçılarla bir araya geldi

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, yeni göreve başlayan 100 özel harekat polisiyle bir araya gelerek, görevlerinde başarılar diledi.

Vali Ustaoğlu, özel harekâtçılarla bir araya geldi

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, özel harekat eğitimini tamamlayarak Bitlis'e atanan 100 polisle polisevinde bir araya geldi. İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar tarafından karşılanan Vali İsmail Ustaoğlu, kahvaltının ardından yeni göreve başlayan genç polislere hitap etti. Vali Ustaoğlu, "Çıkmış olduğunuz bu yolda ailelerinizle birlikte sizlere kazasız belasız bir görev hayatı, bir hizmet hayatı Rabbimden diliyorum. Giymiş olduğunuz kutsal üniformalarınızla ilimizin emniyet ve asayişinde görev alacaksınız. 10 günlük eğitimden sonra ilimizin çeşitli yerlerinde memleketimizin birliği, selameti, emniyeti, huzuru ve bayrağı için inşallah kutsal bir görevi ifa edeceksiniz. Sorumluluğunuz büyük, almış olduğunuz sorumluluk ağır. Her biriniz burada devletimizi temsil ediyorsunuz. Sizlerden istirhamımız, görevinize başladığınız günden itibaren anayasamız, hukukumuz, insan hakları ve vatandaş odaklı hizmet anlayışı temel prensibiniz olsun" dedi.

Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinden de bahseden Ustaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, bayrağımızın gönderde dalgalanması için cesurca görev yapacağınıza inancımız tamdır. Biz biliyor ve inanıyoruz ki vatandaşa gösterdiğiniz şefkatin yanında bölücü terör örgütü başta olmak üzere ülkemiz üzerinde hesabı olanlara karşı da en şiddetli şekilde karşılığını verecek cesaret ve güvene de sahipsiniz. 2017 yılı terör örgütlerine en ağır darbeyi vurduğumuz yıl oldu. 2018 yılında da yapılacak operasyonlarla örgüte göz açtırmayarak ülkemiz üzerinde hesabı olanların hesabı inşallah boşa çıkacak. Yeri geldiğinde bu ülke üzerinde hesabı olanlara karşı her birinizin Ömer Halisdemirler olacağına, Fethi Sekinler olacağınıza da biz inanıyoruz. Su uyur düşman uyumaz. Her zaman dikkatli ve uyanık olmanız gerekiyor. Bu vesileyle hem yeni yılınızı tebrik ediyorum hem de yeni görevlerinizde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Programın sonunda dualar eşliğinde özel harekat polislerinin kazasız belasız bir görev hayatı için adak kurbanı kesildi.

BİZE ULAŞIN