Malazgirt’te kütüphaneye açıldı

Muş’un Malazgirt Alparslan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde Malazgirt Belediyesi tarafından yaptırılan ve şehit kızının ismi verilen Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) hizmete açıldı.

Malazgirt’te kütüphaneye açıldı

Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı'nın isteği üzerine Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Şenol'un 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem Çiftçi'nin ismi Z-Kütüphanesine verildi. Soner Kırlı'nın Z-Kütüphanenin kurulmasında çok büyük destekleri olduğunu ifade eden Okul Müdürü Ali Özcan, eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Ali Özcan, Z-Kütüphanenin öğrenciler için güzel alışkanlıklar kazandıracağına inandığını söyledi. Malazgirt genelindeki 3 okulda Z-Kütüphane bulunduğunu ifade eden Özcan,

-"Okulumuzda Z-Kütüphanenin oluşmasında çok büyük destekleri olan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı'ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Z-Kütüphanemize Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Şenol'un 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem Çiftçi'nin ismini verdik. Z-Kütüphanede öğrencilerin seviyelerine uygun bin adet kitap, 2 adet tam donanımlı bilgisayar, 1 adet çok fonksiyonlu yazıcı, 5 adet okuma masası ve 2 adet dinlenme köşesi bulunmaktadır. İnternet ağı Fatih projesi üzerinden desteklenmektedir. Malazgirt Belediyesine ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN