Aksaray’a yeni sistem çöp konteyneri

Aksaray Belediyesi, Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğü daha temiz bir Aksaray için Avrupa modeli yeni sistem çöp konteynerini Atatürk Bulvarında belirlenen 60 noktaya yerleştirdi.

Aksaray’a yeni sistem çöp konteyneri

Aksaray Belediyesinin başlattığı Avrupa modeli yeni sistem çöp konteyneri sistemi kentte hızla yayılıyor. Aksaray Belediyesi, mahallelere Avrupa kalitesinde bir temizlik anlayışı getiriyor. Yeni sistem çöp konteynerin kullanım sistemi, şoförün araçtan inerek veya inmeden uzaktan kumandalı tam elektronik sistemli vinç tarafından boşaltılma ve yıkanarak temizlenme özelliği bulunuyor. Ayrıca galvanizli çelik sacdan yapılmış olan yer üstü konteynerler, soğuğa ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olduğu bildirildi. Katı atıkların ve çöplerin toplanarak döküm alanına nakline kadar geçen sürecin kalitesini arttıran konteynerler, soğuğa ve güneş ışınlarına karşı da dayanıklı. Alt kısımlarında, atık çöp sularının dışarı sızmasını engelleyen 250 litrelik depo barındıran 3 metreküp kapasiteli konteynerler, kullanım kolaylığı ve boşaltma esnasındaki sessizliği ile gürültü kirliliğinin de önüne geçiyor.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray'da her alanda yepyeni bir sistem inşa ettiklerini belirterek, "Aksaray'ın çöp sorununu en aza indirmek için şimdiye kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Geçtiğimiz dönemde de Yeraltı Çöp Konteyneri uygulaması başlatmıştık. Bu projeye ek olarak koku ve sıvı sızdırmayan yeni sistem çöp konteynerler ile rahatsızlıkları en aza indirdik" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN