BEÜ’lü öğrenci, dünya şampiyonasına katılacak

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Saffet Elkatmış, Üniversitelerarası Dünya Kros Şampiyonasına katılacak.

BEÜ’lü öğrenci, dünya şampiyonasına katılacak

27 Şubat Salı günü Gebze Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonasında BEÜ Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu öğrencisi milli sporcu Saffet Elkatmış, 110 sporcu arasında 4'ncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Elkatmış, 7 Nisan Cumartesi günü İsviçre'de yapılacak olan Üniversitelerarası Dünya Kros Şampiyonasında aynı başarı için yarışacak.
Öte yandan, BESYO öğrencilerinden oluşan üniversitenin kros takımı da, Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonasında 19 üniversite arasında 5'nci sırada yer alarak, büyük bir başarı elde etti.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Saffet Elkatmış ve üniversite kros takımını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Rektör Yardım, bu başarıların kendilerini gururlandırdığını belirterek, üniversite olarak bu tür faaliyetlere her zaman destek verdiklerini ve her anlamda desteğe devam edeceklerini ifade etti.

BİZE ULAŞIN