Dudu teyzenin temizlik ve bakım ihtiyaçları evinde karşılanıyor

Amasya’nın Suluova İlçesi Orta Mahallede yaşayan Dudu Korkmaz (75), ilçe belediyesinin ‘Hünerli Eller’ projesi kapsamında evde temizlik ve bakım hizmeti alıyor. İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, yaşlı kadını evinde ziyaret etti. Üçok, Korkmaz’ın istek ve taleplerini de dinleyerek en kısa zamanda çözüleceğini belirtti.

Dudu teyzenin temizlik ve bakım ihtiyaçları evinde karşılanıyor

Amasya'nın Suluova İlçe Belediyesi tarafından başlatılan 'Hünerli Eller' projesi kapsamında ilçenin Orta Mahallesinde yaşayan Dudu Korkmaz'ın temizlik ve bakım ihtiyaçları İlçe Belediyesi'nin evine gönderdiği iki bayan tarafından karşılanıyor. Amasya'nın Suluova ilçesi Orta Mahallesinde yaşayan Dudu Korkmaz'ı evinde ziyaret eden İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, ihtiyaçları hakkında isteklerini ve taleplerini dinledi.

Başkan Üçok, kendisinin bütün ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi. Evde temizlik ve bakım hizmeti alanDudu Korkmaz, "Kızlarım sağolsunlar her hafta geliyor, temizliğimi yemeğimi yapıyorlar, bana çok iyi bakıyorlar. Belediyemizin beni hatırlaması ve başkanımızın ziyaretime gelmesi beni çok mutlu etti. Allah Başkanımızdan, Hükümetimizden ve Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" dedi.

Suluova İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, "Evde Temizlik Hizmetleri" ile 65 yaş ve üzerinde olan, kimsesiz ve maddi durumu iyi olmayan, sosyal güvencesi olmayan hemşehrilerimizin evlerine, iki hanım personelimizi görevlendirerek temizliklerini yaptırıyoruz. Çalışanlarımız her evde evin genel temizliğinin yanı sıra yine bu kapsamda oluşturduğumuz çamaşırhanede ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin çamaşırları titizlikle yıkanıyor. Kışın başında soba kurulması, mevsim sonunda sobanın sökülmesi de dahil birçok hizmeti gerçekleştiriyor.

Bununla birlikte hemşehrilerimize bay, bayan kuaför hizmeti ile saç, sakal tıraşı ile evlerinde bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Her ay düzenli olarak 68 haneye temizlik hizmeti gerçekleştiriyoruz. Bu projemize başvuran toplam 68 hemşehrimizin tamamına hizmet götürmeye devam edeceğiz. Amacımız büyüklerimizin hayır duasını almak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN