Suluova Belediyesi'nden yaşlılar için anlamlı hareket!

Amasya'ya bağlı Suluova ilçesi yaşlı vatandaşlara yönelik anlamlı bir proje gerçekleştiriyor. Belediye tarafından uygulanan ‘Hünerli eller’ projesiyle yaşlıların evleri belediye görevlileri tarafından temizleniyor.

Suluova Belediyesi'nden yaşlılar için anlamlı hareket!

Sadece hayır duası almak amacıyla her ay düzenli olarak 68 eve hizmet verildiğini belirten Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, "Evin genel temizliğinin yapılmasının yanı sıra oluşturduğumuz çamaşırhanede ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin çamaşırları titizlikle yıkanıyor. Kışın başında soba kurulması, mevsim sonunda sobanın sökülmesi de dahil birçok hizmeti gerçekleştiriyor. Bununla birlikte hemşehrilerimize bay, bayan kuaför hizmeti ve saç, sakal tıraşıyla evlerinde bakımlarını gerçekleştiriyoruz" dedi.

'BANA ÇOK İYİ BAKIYORLAR'

Proje kapsamındaki çalışmaları takip etmek amacıyla Üçok'un evinde ziyaret ettiği Dudu Korkmaz da, "Kızlarım sağ olsunlar her hafta geliyor. Temizliğimi, yemeğimi yapıyorlar. Bana çok iyi bakıyorlar. Belediyemizin beni hatırlaması ve başkanımızın ziyaretime gelmesi beni çok mutlu etti. Allah, Başkanımızdan, hükümetimizden ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN