Ağrı Belediyesi okuma yazma bilmeyen kadınlara eğitim vermeye başladı

Ağrı Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine kurs açarak kampanyaya katıldı.

Ağrı Belediyesi okuma yazma bilmeyen kadınlara eğitim vermeye başladı

Türkiye genelinde okuma-yazma bilmeyen kadınlara yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın tarafından başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği'ne Ağrı Belediyesi de katıldı. Belediye tarafından hizmete açılan Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi, kadınların hayatlarına dokunarak, birçok çalışmaya öncülük ediyor. Açılan kurslar ile kadınların eğitim hayatlarında dönüm noktası haline gelen Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi, son açtığı kurs ile kentte büyük bir ilgi görüyor. Türkiye genelinde Okuma-Yazma Seferberliği başlatılmasıyla beraber, bu seferberliğe kayıtsız kalmayan Ağrı Belediyesi, okuma yazma bilmeyen vatandaşların eğitimi için kurs açtı.

Kursa özel açılan sınıflarda eğitim alan öğrenciler 1. Kademe Okuma Yazma Eğitimini, müfredata uygun bir şekilde tamamlayacak. Katılımın yoğunlaşması ile birlikte, okuma yazma kurslarının sayısı kısa süre içerisinde artarak devam edecektir.

BİZE ULAŞIN