Karaman’da Satranç Sevgisi Sokaklara Taştı

Karaman’da Satranç Sevgisi Sokaklara Taştı
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesine gerçekleştirilen “Sokakta Satranç Var” projesi yoğun ilgi gördü.
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen "Sokakta Satranç Var" isimli proje Karaman sokaklarında hayat buldu. Saat 10.00’da başlayan “Sokakta Satranç Var” projesi Aktekke Meydanı, Atatürk Parkı, KMÜ Parkı, Devlet Hastanesi Parkı, Cambazkadı Parkı, 1. TOKİ ve 2.TOKİ Bahçesi, Piri Reis Parkı, Belediye Hizmet Binası Parkı, Alpaslan Türkeş Parkı ve Kuğulu Parkı gibi alanlarda genç yaşlı tüm bireylerin ilgi odağı oldu. Saat 17.00’da sona eren proje sonrası dereceye giren katılımcılara Karaman Satranç İl Temsilciliği tarafından satranç takımı hediye edildi.
Türkiye Satranç Federasyonu’nun satrancı sokaklara taşıyan projesi olan “Sokakta Satranç Var” projesinin Karaman’da çok büyük ilgi gördüğünü belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "Satranç, zekayı geliştiren, hızlı hareket etmeye ve düşünmeye teşvik eden bir spor. Kentimizde satranç adına çok verimli ve başarılı çalışmalara imza atılıyor. Bu proje kentimizin dokusuna çok yakıştı. Genç yaşlı herkes projeye yoğun ilgi gösterdi. Karaman’da satranç sporunu geliştirmek adına daha çok güzel çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

BİZE ULAŞIN