Mezbaha kurban bayramına hazır olacak

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Hıdırlık mevkiinde yapımı devam eden birinci sınıf mezbahane de incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan çalışmalar hakkında basın açıklamalarında da bulundu. Yapımını sağladığı hayvan pazarının ardından, birinci sınıf mezbaha yapımının da tamamlanacağının müjdesini veren Başkan Akdoğan 'hizmette sınır yok' dedi.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; 'Niğde Belediyesi olarak bir hayvan pazarı yapmıştık ve geçen yıl kurban bayramından bir hafta hizmete açmıştık. Bu hayvan pazarına yakın bir alana da birinci sınıf bir mezbaha planladık, mezbaha inşaatımız şu anda son hızıyla devam ediyor.

Buranın yaklaşık Niğde Belediyesine maliyeti makine aksamıyla beraber 3 trilyon olacak. Birinci sınıf bir mezbaha olacak bu tesiste her şey günümüz şartlarına ve Tarım Bakanlığının vermiş olduğu kriterlere uygun şekilde hazırlandı. İnşallah burayı kurban bayramından 45 gün önce yani 1 Eylül'de hizmete açmayı planlıyoruz. Planlarımızda bir aksaklık olmazsa 1 Eylül'den itibaren Niğde Belediyesi Mezbahası, Niğde insanına ve yine hayvancılıkla uğraşan hayvan üreticisine hizmet vermeye başlayacak. Günlük olarak kapasitesi 150 büyükbaş, 300 adet de küçükbaş hayvan olmak üzere toplam 450 canlı hayvanın günlük kesimi gerçekleştirilebilecek. Şimdiden tüm Niğdeli kardeşlerimize, kasaplık mesleğinde iştigal edenlere, üreticilik, besicilik yapan kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN