Yahyalı'nın gülleri açtı

Yahyalı'nın ana caddesi konumunda olan Kayseri caddesinin orta refüjüne dikilen binlerce Yediveren gülü fidanları çiçek açınca, seyrine doyulmaz güzellikler ortaya çıktı.

Cuma 31.05.2013 00:00
ABONE OL
Güller, ilçeye gelen ziyaretçiler ve özellikle çocukların fotoğraf karesi için arka plan haline geldi. Bir süre önce alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan ana caddenin yenilenmesi çalışmalarıyla birlikte tekrar yapılan orta refüje, top akasya ağaçlarının yanında 4 bin 500 adet yediveren gülleri dikildi. Baharın gelmesiyle açan Yediveren gülleri, Aralık ayına kadar bütün renklerde açarak güzel görüntüsünü insanlara sunacak.

Yahyalı'nın kapısı niteliğini taşıyan tarihi Höyük'ten başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar olan mesafeye dikilen güller, ilçeye reng'renk bir görüntü kattı. Ayrıca Aladağlar Milli Parkı, Kapuzbaşı ve Derebağ Şelalelerine gezi amacıyla gelen yerli ziyaretçilerin fotoğraf kareleri için arka plan haline geldi. Özellikle minik çocukların babaları tarafından güllerin arasında fotoğraflanmaları sık sık görülüyor. Damla sulama sistemi ile sulanan gül fidelerinin bakımları ise Belediye ekiplerince titizlikle takip ediliyor. Konu hakkında bilgisini aldığımız Belediye Başkanı Mehmet Araç ''Gül gibi ilçenin gülleri, Yahyalımıza çok yakıştı'' ifadesini kullandı.