TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Başkan’dan kentsel dönüşüm müjdesi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ziyagökalp ve Cırgalan ile ilgili kentsel dönüşüm projesinin de Bakanlar Kurulu’nda onaylandığı müjdesini verdi

Başkan’dan kentsel dönüşüm müjdesi

Kocasinan Belediyesi, Seyrani Mahallesi'nde başlattığı 'Kentsel Dönüşüm Projesi' kapsamında eski binaların yıkımı gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yıkımın ilk hamlesini ev sahipleriyle birlikte gerçekleştirdi. 'Yeni Kocasinan' için hızlı bir şekilde dönüşüm sağladıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp ve Cırgalan ile ilgili de kentsel dönüşüm projesinin Bakanlar Kurulu'ndan onaylandığı müjdesini verdi. Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle 'hayırlı' bir yıkımı başlattıklarını ifade ederek, "Yaptığımız yıkım bir yeniliğin bir güzelliğin başlangıcıdır" diye konuştu. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Seyrani Mahallesi'nde 400 bin metrekare alan içerisinde bir kentsel dönüşüm olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, dönüşümün 62 bloktan oluştuğunu ifade ederek, "Daha öncesinde 4 blok yıkım işlemi gerçekleştirdik. Burada ise 2 blokluk yıkımı gerçekleştireceğiz. Geriye kalan 56 blok ise en yakın zamanda benzer bir şekilde yıkım işlemini gerçekleştirip temel atacağız" dedi.

'PROJE OLUŞTURDUK'
'Çözüm ve proje odaklı' anlayışıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, 7'den 7'e herkese hitap eden kentsel dönüşüm projesi ürettiklerine dikkat çekerek, "Projenin yarıdan fazlasını yeşil alana ayırdık. Bunu söylemekten gurur duyuyorum. 'İnsan odaklı' dönüşümle 400 bin metrekare alanın 216 bin 311 metrekaresi yeşil alan olarak ayrılmış vaziyettedir" diye konuştu. Çolakbayrakdar, "156 bin hektar üzerinde 116 mahalleyi kapsayan Kocasinan'a neler yapılabilir konusunda tek tek projeler oluşturduk. Bir diğer taraftan da mahalle sakinlerinin beklentilerini ve talepleri içinde sahaya çıktık ve anketler yaptık. 'Başkan sizi dinliyor' etkinliğiyle her bir mahallemizde vatandaşımızı dinledik. Onlardan gelen taleplerle birlikte projelerimizi hazırladık" ifadesinde bulundu. Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle sosyal donatıların mülkiyeti çözüldüğü gibi Bekir Yıldız Bulvarı'nda kalan 700 metrelik yolun da mülkiyeti çözülmesiyle birlikte Kocasinan Bulvarı ile Zafer Caddesi arası daha da güzelleşeceğini söyledi.

ESKİ EVLERE İLK BALYOZ BİRLİKTE VURULDU
Kocasinanlılar için yeni bir kentsel dönüşüm projesinin müjdesini de veren Başkan Çolakbayrakdar, "Kocasinan'da toplam 7 kentsel dönüşüm projesi devam ediyor. Sahabiye Mahallesi'ndeki dönüşümü Büyükşehir Belediyemiz tarafından projelendirilmektedir. Diğer 6 projemiz ise Kocasinan Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Önceki gün Ziyagökalp ve Cırgalan ile ilgili kentsel dönüşüm projemizde Bakanlar Kurulumuz da onayı çıktı. Önümüzdeki günlerde projelerimizi paylaşacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. Konuşmanın arından Başkan Çolakbayrakdar eski evlerin sahipleriyle birlikte ilk balyozu vurarak yıkımı gerçekleştirdi. Ardından ise iş makinesi devreye girerek eski binayı yıktı.

BİZE ULAŞIN