Kayseri bu takımı bağrına bastı

Kayserispor Başkanı Dr. Erol Bedir takımın başarı sırrını anlattı. Başkan Bedir “Şeffaf olduk, tereddütler ortadan kalktı. İşte o zaman maçları 15 bin kişi izlemeye başladı” dedi

Kayseri bu takımı bağrına bastı

Üst üste aldığı sürpriz sonuçlarla bir anda Süper Lig'in en iyi çıkış yapan takımı olan Kayserispor'un başarısını Kayserispor Başkanı Erol Bedir anlattı. Bedir takımda hiçbir şeyi gizlemediklerini, her şeyi paylaştıklarını ve endişeler kalkınca şehrin takıma sahip çıktığını söyledi. Bedir "Transferin son günü saat 14.00'ten 18.00'e kadar yaşadıklarımı bir ömür boyu unutmam. Resmen telefonlardan beynimiz yandı ve bir mekik diplomasisiyle 10 futbolcunun aynı anda transferini yaptık. Takımı ayağa kaldırdık" dedi. Bedir "Arkadaşlarla bir konuda söz verdik. Ne olsa hemen anında internet sitesinden duyuruyoruz. Her şeyi paylaşıyoruz. Benim bildiğimi herkes biliyor ve ben herkesten fazla bir şey bilmiyorum. Bunu dürüstlükle söylüyorum. Böyle olunca anında tereddütler kalktı ve şehir değerine yani takımına sahip çıktı. Maçları bir anda 10-15 bin kişi izlemeye başladı" dedi.

'LOCALAR KÜFLENMİŞTİ'
Takımın localarının küflendiğini açıklayan Başkan Bedir şöyle dedi: "Biz bu locaları insanlara bin-iki bin liraya sattık. Bu sene maçlara geliyorlar. STK'lara, belediyelere gittik derdimizi anlattık. Ve 'Para istemiyoruz destek istiyoruz. Takıma sahip çıkın maçlara gelin izleyin başka bir şeye gerek yok' dedik. Geldiler ve takıma ruh verip sahip çıktılar. Şimdi arkadaşlar kendiliğinden gelip 'Önümüzdeki hafta deplasmanınızı ben karşılıyorum' diyor. 50 trilyonluk borç da önemli değil ama asıl önemli olan bu ruhu yakalamaktı biz onu yaptık." Sarı-kırmızılı ekibin deneyimli Başkanı Bedir, Kayseri'de yaklaşık bine yakın şehit ailesi bulunduğunu ifade ederek "Şehit yakınları pasolig kartlarını alacaklar, içini biz dolduracağız. Ve inanın çok büyük bir ilgi var. Böyle olunca, şehir topyekun sahip çıkınca bu takımın önünde kim durabilir ki? Kimse duramıyor zaten" diye konuştu. Takımın başına geldiklerinde federasyonda futbolcularla mahkemelik olmuş 50 dosya olduğunu hatırlatan Başkan Bedir "Bir kişiyle iyi olmaz mı insan, 17 trilyon alacak var, 50 futbolcuyla mahkemelik olunmuş ve kimse takıma güvenmiyor. Deplasmanda nakit para ile otellerde kalınamaz hale gelinmiş. Çok şükür hepsini düzelttik. Ama ilk günler asla unutmayacağım günler yaşadık, hayal ötesi işler yaptık. Ekibimizle ve taraftarımızla başardık" görüşünü dile getirdi.

SENEYE BİR KURUŞA İHTİYAÇ YOK
Takımın bu sene ligde kalacağına inandığını kaydeden Başkan Erol Bedir, önümüzdeki sezondan itibaren takımın dışarıdan bir kuruşa ihtiyacı olmadığını belirtti. Bedir "Bu sene şehrin de sahiplenmesiyle ligde kalırız. Önümüzdeki sene bu takımın dışarıdan kimsenin bir kuruşuna ihtiyacı yok kendi yağıyla kavrulur, buradan açıkça ilan ediyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN