Kar voleybolu kupası Develi Kapı’da başlıyor

Avrupa Voleybol Federasyonu (CEV) tarafından düzenlenen “2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Kupası”, bugün Erciyes’te başlayacak. Turnuvaya 24 takım katılacak

Kar voleybolu kupası Develi Kapı’da başlıyor

Ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Erciyes Kayak Merkezi, kış sporlarında dünya trendlerini Türkiye'ye getirerek ilklere imza atmaya devam ediyor. Ülkemizin en yüksek zirvelerinden biri olan Erciyes, bu hafta sonu uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesine sahne olacak.

KAZANANLARA ÖDÜL
Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kar Voleybolu Avrupa Kupası etkinliğini, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle yürütüyor. 2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Kupası, Erciyes Kayak Merkezi'nin Develi Kapı bölgesinde yapılacak. 24 takımın katılacağı turnuvada, kazanan takımlara para ödülü verilecek.

TURNUVAYA DAVET
Radisson Blu Hotel Kayseri, voleybol severleri ve karın eşsiz güzelliğini yaşamak isteyenleri turnuvaya davet ediyor. Turnuvanın yanı sıra, eğlenceler ve şovlar, gelecek misafirler için keyifli bir hafta sonu aktivitesine dönüşecek. Erciyes'e gelen yerli - yabancı oyuncular ve ziyaretçiler, aynı zamanda Kayseri mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma fırsatı bulacak. Turnuvayı değerlendiren Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu, şunları söyledi: "Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin, büyük yatırımları sonucunda, dünya standartlarındaki tesisleri ve pistleriyle "Evrensel Kış Sporları Merkezi" konumuna gelen Erciyes Kayak Merkezi, ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. 34 kayak pisti ve 110 kilometre pist uzunluğu ile kayak severlerin gözdesi olan Erciyes'te, 154 adet suni kar makinesi bulunuyor. Turnuvanın ülkemize alınmasında, Erciyes AŞ başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz."

AVRUPA TURU'NUN YAPILACAĞI ÜLKELER
Sekiz ayrı tur olarak düzenlenen 2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu'nun yapılacağı ülkeler:
1. Tur - Erciyes Kayseri Türkiye (18-19 Şubat 2017)
2. Tur - Spindleruv Mlyn Çek Cumhuriyeti (25-26 Şubat 2017),
3. Tur - Uludağ Bursa Türkiye (3-5 Mart 2017)
4. Tur - Disentis İsviçre (11-12 Mart 2017),
5. Tur - Kjanska Gora Slovenya (18-19 Mart 2017),
6. Tur - Wagrain-Kleinarl Avusturya (25-26 Mart 2017),
7. Tur - Malbun Lihtenştayn (1-2 Nisan 2017)
8. Tur - Kronplatz / Plan de Corones İtalya (8-9 Nisan 2017)

BİZE ULAŞIN