‘Komşunu da al da gel’ kampanyasına destek

Radisson Hotel Genel Müdürü Recep Arifoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Komşunu da al gel” çağrısına tam destek verdiklerini söyledi

‘Komşunu da al da gel’ kampanyasına destek
Recep Arifoğlu, turizm sektörü temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yurtdışındaki vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak 'Komşunu da al gel' kampanyasını memnuniyetle karşılandıklarını vurguladı. Arifoğlu, bu tür bir kampanyanın olumlu olacağına, yurtdışındaki Türkler'in turizm açısından önemli bir potansiyeli bulunduğuna dikkat çekti. Arifoğlu. sektör olarak bu konuda gerçekleştirilecek her türlü uygulamaya destek olacaklarını dile getirdi.

PRİM ÖNERİSİ
Arifoğlu, bu tip kampanyalarım olumlu olduğunu, ancak sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmek için başka destekler de bekledilerini ifade etti. Türkiye, uluslararası arenada imaj ve itibar yönetimini acele devreye sokması gerektiğini belirten Arifoğlu, turizm sektöründen bir profesyonelin bu dönemde Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı görevine getirilmesinin, sektördeki gelişmelerin ve sektör örgütlerinin de dahil edilmesi ile yapılacak çalışmaların doğrudan planlamasına katkı sağlayacağını vurguladı. Arifoğlu, sektörümüzde faaliyet gösteren işletmelerin SGK primlerinin en az 1 yıl ertelenmesi, primlerin yüzde 50'sinin İşsizlik Fonu, İŞKUR veya Hazine tarafından karşılanması sağlanması ve banka kredileri konusundaki sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydetti. Arifoğlu, sektörde yaşanan olumsuz gelişmelerin tüm ülkeyi etkilediği göz önüne alınarak, açıklanan/ açıklanacak desteklerin coğrafi bölge belirtilmeksizin tüm ülkemizi kapsamasının önemli olduğunu belirtti.
BİZE ULAŞIN