Kararımız net, bin kere ‘evet’

Devletin zirvesini Kayseri’ye yakışır bir şekilde karşılamaya ve ağırlamaya hazırlanan Kayseri’de kamuoyu da referandumdaki rengini net olarak belirledi. İş dünyası da, sokaktaki vatandaş da “Daima devletimizin yanındayız, kararımız tabii ki evet” diyor

Kararımız net, bin kere ‘evet’
Hüseyin Cahit Özden (AK Parti İl Başkanı):
15 Temmuz'un finali olacak

Bu oylamanın anlamı çok büyüktür. Bir nevi Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi verdiği ikinci kurtuluş savaşının finali gibi olacak ve o zor gece bir manada taçlandırılacaktır. Kayserimizde çok yüksek bir oranda evet oyu çıkacaktır.

Mahmut Hiçyılmaz (KTO Başkanı):
Geleceğimiz için 'evet'
Geleceğimiz için, tam bağımsızlığımız için, ülke idaresinde, siyasette ve ekonomide de istikrar için evet demek bir vatandaşlık görevidir O gün oyumuzu verirken bunları düşüneceğiz, ülkemizi ve geleceğimizi düşüneceğiz.

Mehmet Büyüksimitçi (KAYSO Başkanı):
Tam bağımsızlığa 'evet'
Güçlü, istikrarlı ve tam bağımsız, hiçbir iç ve dış vesayet baskısı olmaksızın ülke yönetimini sağlayacak olması açısından bu değişiklik çok önemlidir ve elbette son sözü halkımız söyleyecektir. İki başlılığır kalıcı olarak son bulmaı için evet.

Tahir Nursaçan (Kayseri OSB Başkanı):
İstikrar için evet
İş dünyası olarak aradığımız istikrarlı bir ülke yönetimidir. İçinde bulunduğumuz gemiyi hep birlikte korumak ve belirlenen hedeflere götürmek hepimizin görevidir. 17 Nisan sabahı istikrarın ve güçlü Türkiye'ye uyanılacak bir sabah olacağına inanıyorum.

Dr. Memduh Büyükkılıç (Melikgazi Bel. Bşk.):
Hizmetler için evet
AK Parti hükümetleri döneminde ilçemize verdiğimiz hizmetler neredeyse her biri devrim niteliğinde ve adeta rekorlar kırıldı. Şimdi bunun daha fazlasını ve daha kısa sürelerde yapmak adına referandumda hep birlikte evet diyeceğiz.

Hüseyin Akay (Kayseri Şeker Başkanı):
Prangalara karşı evet
Türkiye'nin geleceğin en gelişmiş 10 ülkesi arasında yer alması, istikrarın sağlanması ve iki başlılığın önlenmesi, ülkemizin 200 yıldır ayaklarına vurulmuş olan dış mihraklı prangalardan kurtulup her kurumuyla güçlü olması için evet diyorum.

Berna İlter (BRN Yatak Yön. Kur. Başkanı):
Ülke menfaati için evet
Ülkemi zin içerde ve dışarıda bağımsızca hareket edebilmesi, ülke yönetiminde istikrarın sağlanabilmesi, ekonomide bağımsızca ve sadece ülke menfaatlerimiz için kararlar alınıp bunların hızla uygulanabilmesi için evet demeliyiz.

Mustafa Demir (Demir Grup Başkanı):
Özlenen sisteme evet
Türkiye özlediği ve hak ettiği yönetim sistemine geçişi 16 Nisan'da inşallah kabul edecek ve 15 Temmuz gecesi yaşananları ve canı pahasına verdiği mücadeleyi taçlandıracaktır. Siyasette ve ekonomide istikrarın sağlanması için evet.

Duran Güven (Ödül İnşaat Yön. Kur. Bşk):
Çocuklarımız için evet
Ülkemizde siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanması, idarede tarihteki kısır çekişmelerinin gelecekte yaşanmaması ve herşeyden önemlisi çocuklarımıza gelişme yolunda hızla ilerleyen, müreffeh bir ülke için evet diyoruz.
BİZE ULAŞIN