Çetinsaya istihdam sözünü tuttu

Kayseri’de 3 bin hemşerisine istihdam sağlayan Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, ülke çapındaki yeni yatırımlarıyla 30 bin kişiyi daha iş sahibi yapacak

Çetinsaya istihdam sözünü tuttu
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya başlattıkları istihdam hamlesini SABAH'a anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı milli istihdam seferberliğine katkı sunmak için yatırımlara hız verdiklerini söyleyen Çetinsaya "Vadi İstanbul projesi bitince 42 bin kişinin yaşayacağı bir cazibe merkezi oluşacak ve burada oluşturulan hizmet ve ticaret alanlarında en az 30 bin kişi çalışacak. Bu da istihdama ciddi bir katkı sunacak" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇIK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kayseri'deki bir toplantıda istihdam seferberliğine katkıda bulunacağına dair verdiği sözü hatırlatan Çetinsaya "İstihdama destek olmak için bizler de sektördeki yatırımlarımızı daha da artırıyoruz" dedi. Çetinsaya tüm projelere ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Türkiye'nin önünü hem ekonomik, hem de stratejik atılımlar anlamında açık görüyoruz. Bizler de bu anlamda sektördeki yatırımlarımızı daha da artırıyoruz. Devam eden ve planlanan projelerimizle birlikte 2017 yılında 10 şantiyede 6 binin üzerinde çalışanımızla sektörde istihdam sağlamayı sürdüreceğiz. Bu yıl, planlanan projelerimizle beraber 6.631 adet konut üretim hedefimiz bulunuyor. Sektörde ilk çeyrekte gördüğümüz rakamlar bizim beklentilerimizin üzerinde seyrediyor."

CAZİBE MERKEZİ İŞ SAHİBİ YAPACAK
Vadistanbul Bulvar 300 bin metrekarelik ofis alanı ile uluslararası firmaları, AVM'siyle de dünya markalarını bir araya getiriyor. Türkiye'nin en büyük gayrimenkul projelerinden Vadistanbul'un ofis, alışveriş caddesi, yeme - içme alanları, AVM ve otelden oluşan Bulvar etabında sona gelindi. İstanbul'un iş ve finans merkezi Maslak'ta yer alan Vadistanbul Bulvar; yaşam ve alışveriş merkezleri olarak nitelendirilen Nişantaşı, İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi'nin alternatifi olarak geliştirildi. Proje, tamamlandığında yaklaşık 30 bin kişinin çalışacağı ve 42 bin kişilik gündüz nüfusuyla yeni bir kent merkezi haline gelecek.
BİZE ULAŞIN