Mehmet UZEL: Kayseri’de güzel şeyler oluyor

Son yıllarda şehrimizde önemli gelişmeler ve atılımlar yaşanıyor. Geleceğimiz adına, memleketimizin yarınları adına hepimiz artık daha umutlu ve mutluyuz. Bir yandan şehrimizde turizm atılımları hızla devam etmekte. Dünyada eşi benzeri olmayan Sultan Sazlığı ve Yahyalı'daki Kapuzbaşı Şelalesi görülmeye değer yerlerdir. SABAH Kayseri olarak başlattığımız "Şimdi Kayseri'ye gitmeli" sloganına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da destek verdi. Kapuzbaşı'nı gezerek "Burası dünyada eşi benzeri olmayan bir şelale" dedi. Kayseri son yıllarda birçok eksikliğini gidererek dünya markası bir kent oldu. Neredeyse her hafta bir bakan, üst düzey yetkililer, yabancı elçiler Kayseri'ye geliyor. Başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki, mutlaka bir bakanı yanında getirerek Kayseri'nin görülmeye değer yerlerini gezdiriyor. Aynı zamanda Kayseri mantısını yedirmeden göndermiyor.
Valimiz Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar iyi niyetli çabaları ve samimi gayretleri ile şehrimiz her geçen gün ileriye götürüyorlar. Ben burada kendilerine memleketimiz adına teşekkür ederim.
İş dünyası ise artık gündemin ekonomi olmasını istiyor. 24 saat durmadan büyümek için çalışan iş insanları, Türkiye'nin geleceğine katkı sunuyor. 16 Nisan referandum sonrası iş dünyası daha da yüreklendirdi.
Bakanlar, milletvekilleri kendi seçim bölgelerinde vatandaşların, işadamlarının sorunlarını, isteklerini dinleyip bu sorunların çözümü için hızlı bir tempo ile çalışmaya başladılar. İçinde bulunduğumuz şu günlerde ilgili bakanlıkların kapıları bir bir çalınmaya başlandı bile. Üretimi artırabilmek ve Türkiye ekonomisini daha güçlü kılabilmek için çalışan iş insanları, gündemin ekonomi olması için tempolarını artırdılar.
2011'de bitmiş tükenmiş iflas durumuna gelmiş elektrik, su, telefon borcunu ödeyemeyen Kayseri Şeker Fabrikası'na bu tarihte kayyum olarak atanan Hüseyin Akay ve ekibi, büyük gayretler göstererek kurumu bugün Türkiye'nin bir numaralı şeker fabrikası yapmışlardır. Kayseri Şeker Türkiye'nin 500 büyük firması içerisinde 38. sırada yer almıştır. Aynı zamanda 3 yıldan beri Kayseri'de kurumlar vergisinde rekorunu kimseye kaptırmamıştır. Bu konuda Başkan Akay bir görüşmemiz sırasında bana 'Vergi rekortmenliğini kaybettiğimiz gün başkanlıktan istifa edeceğim' demişti.
Geçtiğimiz aylarda Kayseri'ye ziyarette bulun Bilim ve Teknoloji Bakanı Özlü'den şeker kotalarının artırılması isteyen Akay, Şeker Bakanlığı'nın kurulmasını da talep ediyor. Kayseri Şeker çok güzel işler yapıyor. Yolun açık olsun Sayın Akay...
BİZE ULAŞIN