500 bin dekar pancar ekildi

500 bin dekar pancar ekildi

Kayseri Şeker’in 63’üncü kampanya döneminde Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir’e bağlı 12 bölgede 500 bin dekar pancar ekimi yapılarak bir rekora daha imza atıldı

Şarkışla bölgesinden gelen çiftçiler Kayseri Şeker'i ziyaret etti. Çiftçilere bir konuşma yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 500 bin dekar pancar ekimi yapıldığını açıkladı. Hüseyin Akay ekimin kendileri için bir rekor olduğunu belirtti. Akay, "Biz bunu özellikle illa ekin diye bir çabamız yok ama çiftçi bunu istiyor tercih ediyor ve gerçekleştiriyor. Bize düşen çiftçinin bu gerçekleştirdiği hususa çözüm üretmektir" dedi. Rekorun, çiftçilerin Kayseri Şeker'e olan güvenini ifade ettiğini anlatan Akay, şunları söyledi: "Şirketin bu günlere geleceğine inandıkları için insanlar bunu ekiyor ve 'Başkan nasılsa bir çözüm bulur' diyorlar. Böyle olunca da tabi daha fazla gayret göstermemiz gerekir. Bu insanlar ekipte kimsenin hakkını gasp etmiyorlar. Pancar ekiyorlar kendi el emekleriyle, kendi alın terleriyle ve helalinden kazanmaya çalışıyorlar. Bunlara yapılabilecek her türlü katkı gerçekten kutsal bir görevdir. Bu manada helali hoş olsun. inşallah onların isteklerine meşru isteklerine ve sorunlarına çözüm üretecek gücü iradeyi imkânı cenabı Allah bize bahşeder."

ÇİFTÇİLERDEN DESTEK ZİYARETİ
Akay konuşmasının davamında "Çiftçi artık sadece bugünle değil gelecekle de ilgileniyor. Bu bizim çok arzu ettiğimiz bir durum. İnşallah bu istikamette biz gelişmelerimizi sürdüreceğiz. Kayseri Şeker, çiftçisi ile çalışanı ile yoluna güçlü bir şekilde devam edecek. Yeni projeler hem ortaya konulacak hem de gerçekleştirileceğine inanıyorum" dedi. Şarkışla Belediye Başkan Vekili Seyit Ahmet Pınar, "Başkanımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz" diye konuştu. Gürçayır Belediye Başkanı Osman Özkan, "Başkanımın adaylığını açıklamasından dolayı çiftçilerimiz adına hayırlı olsun ziyaretine geldik. Kendisinden biz de çok memnunuz. Allah yolunu açık etsin. Birlikte hep beraber devam edeceğiz inşallah" dedi. Gürçayır Sulama Birliği Başkanı Hasan Coşkun, "Başkanımı Kayseri Şeker'i nereden nereye getirdi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN