Şehit yakınları umreye gitti

Şehit yakınları umreye gitti

Kayseri Valiliği 50’ye yakın şehit ailesini umreye gönderdi. Bu uygulama Türkiye’de ilk kez yapılıyor. Şehit yakınları 11 Mayıs günü umreye gitmek üzere yola çıktı

İl Müftülüğü tarafından hayata geçirilen organizasyonda,Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Panacıoğlu, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve Kayseri il Müftüsü Şahin Güven'in katıldığı kahvaltılı toplantıda 50'ye yakın şehit ailesi ile bir araya gelindi.

'HER SENE DEVAM ETTİRECEĞİZ'
Vali Süleyman Kamçı, burada yaptığı konuşmada "Şehir ve yakınları bize emanettir. Onlar başımız tacıdır. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 20 Temmuz 2015'ten sonra şehit olan asker, sivil ve polis şehitlerinin birinci derece yakınlarının Kayseri'deki belediyeler ve hayırseverler tarafından 11 günlüğüne umreye gönderileceğini söyledi. Vali Kamçı SABAH Kayseri'ye yaptığı özel açıklamada da şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm devlet kademelerinin şehit ailelerinin her zaman yanında olduğunu ve olacağını, devletimiz şehit ailelerine verdiği değer tartışılamaz. Bu kutsal ve mübarek yerlere gitmek çok güzel bir olaydır. Bu olayı her sene devam ettireceğiz. Şehitlerimize ne yapsak azdır. Bu kutsal yerden sizlerin bizlere dua etmenizi bekliyoruz. Çocukları ile beraber gidecek olan şehit yakınlarımız Türkiye'de ilk defa il müftülüğümüz tarafından hayata geçirilen bu organizasyonun hayırlı uğurlu olmasını diliyor." Şehit yakınları 11 Mayıs'ta yola çıkarak Anakara'dan Medine'ye hareket etti.
BİZE ULAŞIN