Kayseri Şeker’den işçiye rekor zam

Kayseri Şeker’de çalışan sendikalı 1020 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki yıl için ortalama yüzde 29.5 zam ile hem sektörde hem Kayseri Şeker’de rekor kırıldı

Kayseri Şeker’den işçiye rekor zam
Kayseri Şeker'in çalışanları arasındaki ücret dengesinin oluşturulmaya çalışıldığı toplu iş sözleşmesine göre, çalışanların ücretlerine yüzde 17 ile yüzde 42 arasında zam yapıldı. Yapılan sözleşme hükümlerine göre bu sözleşmenin, iki yıl için ortalama yüzde 29.5 zam oranı ile hem sektöründe ilk hem Kayseri Şeker tarihinde bir ilk. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ile Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası arasında 26 Nisan'da başlayan 27'nci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yasal sürede tüm maddeler üzerinde 21 Haziran'da uzlaşma sağlandı. Sözleşme Kayseri Şeker ile Şeker İş Sendikası yönetimi tarafından imza altına alındı.

'TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök imza töreninde yapmış olduğu konuşmada "Yönetim kurulu verebileceklerinin en azami noktasını verdiklerini düşünüyorum" dedi. Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay konuşmasında "Bu müzakereyi yürütenlere özellikle teşekkür ediyorum" diye konuştu. Şeker İş Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı İbrahim Dayı da bu sözleşmenin ortalama yüzde 29.5 zam oranı ile hem sektöründe ilk hem Kayseri Şeker tarihinde bir ilk olduğuna dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN