2017 Türkiye’nin yükseliş yılı olacak

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 2016’daki şokların ardından 2017’nin Türkiye için yükseliş dönemi olduğunu söyledi

2017 Türkiye’nin yükseliş yılı olacak
Sabah Kayseri'ye konuşan Hiçyılmaz, "Yağmur durduğu zaman sel çekilir, güneş açar, bahar gelir. Türkiye Ekonomisi de bu durumda. Dibi gördük ve yükselmeye başladık" dedi. Hiçyılmaz, Kayseri'nin 2 milyon dolar ihracat hedefini yakalayacağını söyledi. Hem sanayi, hem de ihracat rakamlarının istikrarın en önemli göstergesi olduğunu belirten Hiçyılmaz, "Büyüme rakamları beklentileri yükseltti. 2018'de Türkiye ekonomisi düzgün bir yola girecektir" dedi. Her inişin bir çıkışı olduğunu belirten Hiçyılmaz, "Biz 2016 yılında ülke olarak yaşanabilecek en kötü olayları yaşadık. Darbe kalkışmasından dolayı dış ülkelerin yaptığı baskıları gördük, ama o günler geride kaldı" ifadelerini kullandı.

'GURUR DUYUYORUM'
Kayseri'nin her geçen zaman Türkiye ortalamasından bir kat daha büyüdüğünü dile getiren Hiçyılmaz, "Bunu başaran sanayicimiz, iş adamlarımız, esnafımızla gurur duyuyorum. İhracat yaptığımız bazı devletlerle kriz olmasına rağmen hedeflerimizden şaşmadık, ayakta kaldık. Bunu başaran sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın elini öpmek gerekiyor" diye konuştu.

'GÜVENLİ BİR ŞEHİRİZ'
"Kayseri sadece sanayisi ile değil, turizm için de yoğun çaba sarf ediyor" diyen Hiçyılmaz, 'Şimdi Kayseri'ye Gitme Zamanı' projesine destek verdiklerini söyledi. Hiçyılmaz, "Kayseri olarak her zaman güvenli bir şehiriz. Sanayici ve iş adamalarımız, müşterilerini sürekli Kayseri'ye davet ediyor. Kayseri'ye gelip vakit geçiren insanlar, buradan inanılmaz mutlu dönüyor" diye konuştu. 2016 yılını SABAH Kayseri'ye değerlendiren Hiçyılmaz şunları söyledi: "Normal olarak iş hayatında her zaman düşüş olmaz düşüşlerin sonucunda bir yükseliş de olur. Önemli olan o düşüş zamanını tahmin etmektir. Kayseri kendi müteşebbis ruhuyla büyüdü. Devletin yatırım yapmış olduğu şehirlere baktığınız zaman özel sektörün orada büyümesi çok zor olmuş. Bunu zaman zaman söylediğimde bana kızıyorlar ama biz şehir olarak mücadeleyi seven insanlarız. Bu mücadeleyi sevdiğimizden dolayı farklı şeyler üreterek yola devam ediyoruz. İnsan hayatı için ne gerekiyorsa Kayseri'de var."
BİZE ULAŞIN